En güzel 3d oyunlar için 3D Oyun sitemizi takip edin.
3D Oyun Arama

3D Oyunlar3D Yetenek › Gizemli Odanın Esrarı Oyunu

Oyun için işaretler
Oyun Puanı: 3.66
Gizemli Odanın Esrarı
3D Gizemli Odanın Esrarı Yetenek Oyunu - Gizemli şatonun odalarında gizlenmiş prensesi bulmaya çalışıyorsunuz, beceri isteyen bir strateji oyunu. devamı...
Oyun Kategorisi: 3D Yetenek
Oyun Oynanma: 441.811
Boyut: 2.60 MB
Oyun Türü: Shockwave Oyunlar
Gizemli Odanın Esrarı Değerlendirme
Derecelendirme: 7.32 / 10 Oy Sayısı: 3,761
Toplam Puan: 13,762 / Yorum Sayısı: 167 adet.
Adobe Shockwave
Oyun için gerekli olan eklentiyi ücretsiz indirin.
Dikkat! 3d oyunu oynayabilmeniz için Adobe Shockwave eklentisinin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir.
3D oyunu facebook'ta paylaş Oyunu Tavsiye Et Oyunu Kaydet Oyuna yorum Yazın Oyun yorumlarını okuyun Oyunu Favori listene ekle
Online Tank Savaşı
Açıklama ve Nasıl Oynanır?

Büyük bir şatoya sığınıyoruz. Şato gizemli bir şato ve bir çok odası var. Her odasının ayrı bir esrarı var. Şatoya girişler bile şifreli. Şatonun kapısına geldiğimizde sağdaki kuru kafayı tıklıyoruz altındaki anahtarı alıyoruz. Aldığımız anahtarı mouse ile kapının anahtar deliğine sokuyoruz ve kapı açılıyor.

Diğer böyümler de bu şekilde şifreli. Çeşitli eşyaları bulup bize gerekli olan gereçleri topluyoruz. Sonradan aynı kapıyı açtığımız anahtar gibi bize yardımcı oluyorlar. 3doyunlar.net ziyaretçisi olarak gizemli odanın esrarını çözebilecekmiyiz bakalım.

İyi çözümler.

Melih Can, Ömer ve Serkan ziyaretçi yorumlarından derleme anlatım;
Oyun çözümü;
- Kuru kafanın üzerine tıklayıp anahtarı alın. Anahtarı tutup kapıya sürükleyin.
- Kitaplıklı odaya girdik. Yerdeki çöpü, raftaki anahtarı ve yanındaki sarılı kağıdı alıyoruz. Aldığımız kağıdın üzerine tıklıyoruz. Mavi renkli olarak gösterilen kitapları kitaplıktan tek tek tıklıyoruz. İşaretli kitapları doğru şekilde seçersek gizli kapı açıılyor. Açılan kapıya tıklayıp içeri giriyoruz.
- Robotlu odaya girince robotun solundaki kolu çekip aşağı odaya gidiyoruz.
- Aşağıdaki odada, yerdeki çöpü, raftaki mavi iksiri ve yeşil anahtarı alıp sağdaki merdivenlerden çıkıyoruz. Tekrar merdivenlerden yukarı çıkıyoruz.
- Yerdeki çöpü, robot kafasını alıyoruz. Aynı odadayken yeşil anahtarı tutup kapıyı açıyoruz.
- Geldiğimiz yere geldik. Oradan tekrar kitaplığın arkasındaki gizli odaya geçiyoruz. Robotun kafasını koyuyoruz, masaya tıklıyoruz. Mavi iksiri masaya koyuyoruz. Sağdaki kaba, 2 kırmızı, 2 mavi ve 1 sarı iksir koyuyoruz ve patlatıyoruz. Patlayan kapıdan çıkıyoruz ve merdiveni alıyoruz. Tekrar aynı odaya geçiyoruz. Mavi anahtarla sandığı açıp içindeki çöpü alıyoruz. Soldaki kolu çekip aşağı iniyoruz.
- Aşağıdaki odadan merdivenlerden çıkıp, üst odaya gidiyoruz.
- Açtığımız odadaki üstte bulunan kare deliğin olduğu yere merdiveni bırakıyoruz. Yukarı çıkıp canavarın önüne topladığımız çöpleri bırakıyorouz. Canavar çöpleri yerken merdivenlerden yukarı çıkıp prensesi kurtarıyoruz. Oyun mutlu son ile bitti.

3Doyunlar.net iyi oyunlar.

Unutmayın; Gizemli Odanın Esrarı oyununa benzer sitemizdeki diğer 3d yetenek oyunları oynayabilirsiniz.
Yorumculardan ipuçları (8 ipucu)
 • Ertuğrul Erünsal
  İlk olarak kafatasının altından anahtarları alın kapıyı açın ve listeyi alın bide mavi anahtarı sonra listedeki kitapları ona göre kaldırın sonra oradan geçin ve kupu çekin oraya düştüğünüzde bir yeşil anahtar ve mavi iksir olacak onları alın daha sonra merdivenlerden çıkıp robotun kafasını aldıktan sonra yeşil anahtarla kapıyı açıp geri iksrilerin olduğu yere gelin 2 kırmızı 2 mavi 1 sarı ekleyerek bir patlama olacak duvarda delik olacak oradan geçin ve merdiveni alın gitmeden önce robotun kafasını takın sonra hazineyi mavi anahtarla açıp çöpe benzer şeyleri alın (hepsini toplamanız gerek) gene kulpu çekin merdivenlerden çıkın tavanda kare şeklinde delik olacak oraya merdiveni koyun ve çıkın bir canavar olacak sol taraftaki yemek kabına çöpe benzer şeyleri koyun sonra canavar yemeğe başlayacak sizde sağ tarafta olan merdivenlerden çıkın ve oyun bitmiş olacak.
 • Oğuz Akdeniz
  1- kapının önündeki kuru kafaya tıklayıp kırmızı anahtarı alıyoruz anahtarı kapıya sürüklüyoruz ve içeri giriyoruz
  2- yerdeki çöpü sağ tarafdaki tezgahın üstündeki mavi anahtarı ve haritayı aldıktan sonra haritaya tıklıyoruz işaretlenmiş kitapları doğru seçersiniz gizi kapı açılıyor ve içeri giriyoruz
  3- sol tarafdaki kola tıklayarak aşağı iniyoruz
  4- yerdeki çöpü sol tarafdaki tezgahın üstündeki yeşil anahtarı ve mavi iksiri alarak merdivenlerden yukarı çıkıyoruz
  5- odaya girdik yerdeki çöpü ve tezgahdaki robot kafasını alıp yeşil anahtarı kapıya sürüklüyoruz ve gizli kapılı odaya giriyoruz tekrar gizli kapıdan giriyoruz ve robot kafasının vücuduna sürükleyip bırakıyoruz tezgahın üzerine tıklayıp iksiri üzerine sürüklüyoruz ve sağdaki kaba 2 tutam kırmızı 2 tutam mavi ve 1 tutam sarı iksir koyun ve patlatın ve kırılan kapıdan içeri girip yerdeki çöpü ve merdiveni alıyoruz ve tekrar içeri girip mavi anahtarı sandığa sürükleyip içindeki bütün çöpleri alıyoruz ve sağ kolu çekip aşağı indikten sonra merdivenlerden yukarı çıkıp merdiveni tavandaki deliğin altına sürükleyip deliğe tıklıyoruz ve topladığımız bütün çöplere tıklayarak canavarın önüne koyuyoruz ve o çöpleri yerken yukarı çıkıyoruz ve prensesi kurtarıyoruz

  NOT: Eğer canavar topladığınız çöpleri önüne koyduğunuzda yemiyorsa önceki odalara girip gözden geçirebilir ve gözünüzden kaçan çöpleri toplayıp canavarın olduğu kata gidip çöpleri canavarın önüne koyabilir ve yukarı çıkabilirsiniz.
 • Kemal Vural
  Arkadaşlar yapamayanlar için

  1. İskelet kafasını kaldırıp anahtarı alın kapıyı açın

  2. Orda harita görüceksiniz yerde alıp bakın kitaplığın haritası onu actıgınızda sırası var ona göre kitapları kaldırın ve kitaplıga tıklayın

  3. Orda siyah bi kol var tıklayın asagı inceksiniz ordaki iksiri ve anahtarı alın yukarı cıkın merdiven var.

  4. Robotun kafasını alın ve yesil anahtarlı kapıyı acın yine aynı yola dönceksiniz kitaplıgın oraya girin

  5. İksirlerin oldugu yere tıklayın [2kez kırmızı dökün 2kez mavi ve 1kezde sarı sonra patliycak ordaki duvar oraya girip merdiveni alın çıkın ordan robot kafasını robota yerlestirin ve mavi anahtarlı sandıgı açın.

  6. Yeniden siyah kolu cekip asagı inin ve sonra yukarı çıkın tavanda bi siyah kare var oraya merdiveni yerlestirin.

  7. Umarım çöpleri almışsınızdır cünkü ordaki yaratığa onu vermemiz gerekiyor. topladıysanız verin yanda olucak topladıgınız cöpler. Yukarı çıkın ve oyun bitti
 • Mehmet Ozen
  arkadaşlar eğer bütün çöpleri almazsak canavar yemiyo geçemiyoruz
 • Aslan
  Arkadaşlar bilmeyenler icin kurukafanın altıdakı anaktarı alın iceri girin orada haritayı alın anahtarı alın cöpü alın haritanın üstüne basın ve mavi renktekilleri karşıdaki kitaplı eşleştirin kitaplın acılacaktır siz iceri girin acılan yerden iceri girin demirin yanın daki kolu cenkin aşahidüşüp yeşil ankatari yerdeki cöpü ve şişeyi alın merdivene mesım yukarı cıkın iksirleri karrıştırın kırmızı olandan tane mavi olandan 2 tane sarı olandan 1 taneeklayin orası ballayacak siz acılan yere girim merdive ni alın cöpü de alın tek rardışarı cıkn kolu cekın düşüp merdivenlerden birdaha cıkın cüpü ve kafayı alın yeşil anaktarla kapıyı acın kitaplık tan iceri girin aldıhınız kafayı orada kafası olmayan yeleştirin oranın anaktarıylaacın ve cöpü alun gtek rar kolu cekim merdiveler den yukarı cıkın merdiveni yukardaki poşlu koyun ve yokarı yacıkın cöpün üstüne tık layın canavar onu yergen merdiveni üstün deki demirin üssstünü tık layın ve son.
 • Serkan
  Arkadaşlar ömerin yazdığı şeydeki bilgide robota kafayı takıp altındaki çöpü aldıktan sonra canavarın yanına diğer çöplerle koyun ve prensesi kurtarın. Bence bu oyun mükemmel.
 • Melih Can
  Arkadaşlar canavarlı yere geldiğinizde tekrar robotlu yere gelin. Robot kafasını takın. Sonra robot yere düşecektir ve mavi anahtarla sandığı açın içinden çöpü alın ve canavarın önüne bırakın sonra canavar onları yemeye başlayacaktır siz de yukarıdaki kapıdan finnişe ulaşın!!
 • Omer
  Bende biraz geçtim önce anahtarı kurukafanın altından tıklayıp içeri giriyoz sonra sağ raftaki mavi anahtarı, parşomeni ve rafın altındaki çöpleri alıyoruz daha sonra parşomeni açıp içindeki işaretli olan kitaplara tıklayınca tek tek kitaplık yeni bir odayta açılıyo ordan robotun sağ tarafında bi kol var onun indriyoz hop aşğıda çöp, mavi şişe, ve anahtarı alıyoruz sonra kapının oraya tıklayıp çıkıyoz sonra tekrar diğer kapının orayada tıklıyoz yerdeki çöpü ve robotun kafasını alıyoruz daha sonra yeşil anahtarı kullanarak kapıyı açıyoruz ve tekrar kitaplığın arkasaına geçiyoruz daha sonra iksirlerin olduğu masaya tıklayıp mavi şişeyi bırakıyoruz sonra iki kırmızı iki mavi ve bi sarı koyuyoz patlıyor ve yeni bir kapı açılıyor orda kapıya tıklayıp gidip yine yerdeki çöpü alıyoz ordan da merdiveni alıp çıkıyoz eski yerimize geliyoruz sağ alttaki yeşil oka tıklayarak ve geldiğimizde yeşil anahtarla yeşil kapıyı açıyoruz ve orda sol üstteki yerde bi boşluk var oraya merdiveni bırakıyoruz ve merdivenden çıkıyoruz karşımıza bi canavar gelcek elimzdeki çöpleri oraya bırakıyoruz artık gerisini ben yapamadim orasinida siz yapın editorum sizde deneyin belki siz sonunu bulursunuz sonnu bulan yazsın bakın ben tek tek yazdım
 • İpuçları! Oyunlarımızı oynarken ekran sorunu yaşıyorsanız lütfen 'Tam Ekran' oynayınız.
 • - Oyunları açabilmeniz için 'Shockwave' eklentisi yüklemeniz gerekiyor. (Olmazsa oynayamazsınız)
 • - Oyunlarımız yüklenirken sorun yaşamak istemiyorsanız 'Firefox' yüklemenizi tavsiye ediyoruz.
 • - Oyunları oynarken bilgisayarınız zorlanıyorsa 'Opera' veya 'Google Chrome' tarayıcı tavsiye ediyoruz.
 • - Aynı anda birden fazla oynama sayfası açarsanız (Shockwave eklentisi) bilgisayarınız kilitlenebilir.
Oyun Hakkındaki Görüşler (Sende Yorum Yaz)

Toplam 167 adet yorum yapıldı

warrior6640 warrior6640 - OneManArmyy
31 Temmuz 2014, Perşembe

Kötü oyun bence ama emeğe saygı.

elmama elmama - Ertuğrul ERÜNSAL
24 Aralık 2013, Salı

Oyun İpucu: İlk olarak kafatasının altından anahtarları alın kapıyı açın ve listeyi alın bide mavi anahtarı sonra listedeki kitapları ona göre kaldırın sonra oradan geçin ve kupu çekin oraya düştüğünüzde bir yeşil anahtar ve mavi iksir olacak onları alın daha sonra merdivenlerden çıkıp robotun kafasını aldıktan sonra yeşil anahtarla kapıyı açıp geri iksrilerin olduğu yere gelin 2 kırmızı 2 mavi 1 sarı ekleyerek bir patlama olacak duvarda delik olacak oradan geçin ve merdiveni alın gitmeden önce robotun kafasını takın sonra hazineyi mavi anahtarla açıp çöpe benzer şeyleri alın (hepsini toplamanız gerek) gene kulpu çekin merdivenlerden çıkın tavanda kare şeklinde delik olacak oraya merdiveni koyun ve çıkın bir canavar olacak sol taraftaki yemek kabına çöpe benzer şeyleri koyun sonra canavar yemeğe başlayacak sizde sağ tarafta olan merdivenlerden çıkın ve oyun bitmiş olacak.

İpuçlarına git > Gizemli Odanın Esrarı

prenses12drctnr prenses12drctnr - Sanene lan
11 Ağustos 2013, Pazar

Güzel bir oyun. 3D: Gülücük

yenenocuk yenenocuk - Bora Özbilen
4 Mayıs 2013, Cumartesi

Şahsen 10 Puan Üzerinden 6.5 civarlarında puan verirdim

supermiss supermiss - Züleyha Sert
2 Ekim 2012, Salı

Editörüm emek harcamışsınız tebrik ediyorum 3D: Alkış

ama 3D değil ve beğenmedim açıkçası. 3D: Hasta

elmama elmama - Ertuğrul ERÜNSAL
6 Eylül 2012, Perşembe

Oyun harika 3D: Havalı 3D: Alkış

baroofa baroofa - Barış DEMİR
5 Haziran 2012, Salı

Kız arkadaşına ulaşmak için çöpleri canavara verip yukarıya çıkın ve kız arkadaşını kurtarın.

Rebellious Rebellious - Oğuzhan AKYOL
3 Şubat 2012, Cuma

Çok güzel süper bi oyun tavsiye ederim. 3D: Alkış

Osman Metehan Çete Osman Metehan Çete
5 Kasım 2011, Cumartesi

Feel_The_Power - Kubilay URAL bu flash oyun değil bilip bilmeden konuşma 3D: Sinirli 3D: Sinirli

keloglan keloglan - Atakan AKTULUM
29 Ekim 2011, Cumartesi

Çok güzel beğendim emeye saygı 3D: Alkış

IslamOsmanli IslamOsmanli - Turk Melih
24 Ekim 2011, Pazartesi

İçerik olarak iyi ama genel anlamda kötü.

TheN1ghTMaRe TheN1ghTMaRe - Thenightmare Dadas
13 Ağustos 2011, Cumartesi

Oyun 3d olsaydı ve daha deyişik olsaydı eminim cok güzel bir 0yun olurdu genede emeğe saygı 3D: Düşünceli

Feel_The_Power Feel_The_Power - Kubilay URAL
26 Haziran 2011, Pazar

Admin bu oyun 3D ddeğil yaaaa !!!! 3D oyunlar sitesinde flash oyunun ne işi var 3D: Sinirli 3D: Hasta

MADBOY MADBOY - Can EMPTY
2 Haziran 2011, Perşembe

Editörüm bu oyunun ikinci versiyonu yokmu ya!Çok güzel gerçekten! 3D: Alkış

Bad_chosen Bad_chosen - İbrahim EĞRİOĞLU
21 Mayıs 2011, Cumartesi

3d olmadığından kötü 3D: Sinirli

3D_ronaldo_800 3D_ronaldo_800 - Oğuz AKDENİZ
20 Mayıs 2011, Cuma

Oyun İpucu: 1- kapının önündeki kuru kafaya tıklayıp kırmızı anahtarı alıyoruz anahtarı kapıya sürüklüyoruz ve içeri giriyoruz
2- yerdeki çöpü sağ tarafdaki tezgahın üstündeki mavi anahtarı ve haritayı aldıktan sonra haritaya tıklıyoruz işaretlenmiş kitapları doğru seçersiniz gizi kapı açılıyor ve içeri giriyoruz
3- sol tarafdaki kola tıklayarak aşağı iniyoruz
4- yerdeki çöpü sol tarafdaki tezgahın üstündeki yeşil anahtarı ve mavi iksiri alarak merdivenlerden yukarı çıkıyoruz
5- odaya girdik yerdeki çöpü ve tezgahdaki robot kafasını alıp yeşil anahtarı kapıya sürüklüyoruz ve gizli kapılı odaya giriyoruz tekrar gizli kapıdan giriyoruz ve robot kafasının vücuduna sürükleyip bırakıyoruz tezgahın üzerine tıklayıp iksiri üzerine sürüklüyoruz ve sağdaki kaba 2 tutam kırmızı 2 tutam mavi ve 1 tutam sarı iksir koyun ve patlatın ve kırılan kapıdan içeri girip yerdeki çöpü ve merdiveni alıyoruz ve tekrar içeri girip mavi anahtarı sandığa sürükleyip içindeki bütün çöpleri alıyoruz ve sağ kolu çekip aşağı indikten sonra merdivenlerden yukarı çıkıp merdiveni tavandaki deliğin altına sürükleyip deliğe tıklıyoruz ve topladığımız bütün çöplere tıklayarak canavarın önüne koyuyoruz ve o çöpleri yerken yukarı çıkıyoruz ve prensesi kurtarıyoruz

NOT: Eğer canavar topladığınız çöpleri önüne koyduğunuzda yemiyorsa önceki odalara girip gözden geçirebilir ve gözünüzden kaçan çöpleri toplayıp canavarın olduğu kata gidip çöpleri canavarın önüne koyabilir ve yukarı çıkabilirsiniz.

İpuçlarına git > Gizemli Odanın Esrarı

guti guti - Guti
1 Mayıs 2011, Pazar

Oyunu bitirdim oyun süper 3D: Alkış

789halil 789halil - İbrahim BAYRAKÇI
28 Şubat 2011, Pazartesi

Alkış alkış brawo ama geç yükleniyo ama olsun 3D: Alkış tekrar brawo 3D: Göz Kırpan hep böle oyunlar bekleriz

mmfbmm mmfbmm - Nick Name
9 Şubat 2011, Çarşamba

Bu oynun 2.side çıksın bence çok güzel bir oyun bu 3D: Gülücük 3D: Sırıtkan

emirhano emirhano - Emirhan ÖZ
26 Ocak 2011, Çarşamba

Süperr bir oyun!!! 3D: Sırıtkan

147 adet yorumu görmek için Gizemli Odanın Esrarı Oyun Yorumları tıklayın.
İpuçları: Oyunlarımızı oynayabilmeniz için sisteminizde shockwave eklentisi olması gerekiyor.
3d korkulu görev

Sitemizdeki 3d oyunları oynayabilmeniz için sisteminizde Shockwave eklentisinin yüklü olması gerekir.
3D Games - 3 boyutlu oyunlar, sitemizde yayınlanan seçilmiş bedava Shockwave 3d oyunları ziyaretçilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.
“Türkiye nin en iyi seçme 3d oyun sitesi” 3d oyunlarımızı zevkle oynayın. 3doyunlar.net

Nerdeyim; “3d Yetenek Oyunları Oyna › Gizemli Odanın Esrarı Oyunu”

Kategoriler - Üyeler - İletişim - Gizlilik Politikası - Yardım - Shockwave (Eklenti) - Sitene Oyun Ekle

Erenet