En güzel 3d oyunlar için 3D Oyun sitemizi takip edin.
3D Oyun Arama

3D Oyunlar3D Spor › Kış Olimpiyatları Oyunu

Oyun için işaretler
Oyun Puanı: 4.27
Kış Olimpiyatları
3D Kış Olimpiyatları Spor Oyunu - Kış olimpiyatlarına katılıyoruz ve 5 oyunda derece yapmaya çalışıyoruz, 5 bölümü bitirdiğimizde olimpiyat birincisi oluyoruz. devamı...
Oyun Kategorisi: 3D Spor
Oyun Oynanma: 1.013.104
Boyut: 4.41 MB
Oyun Türü: Shockwave Oyunlar
Kış Olimpiyatları Değerlendirme
Derecelendirme: 8.54 / 10 Oy Sayısı: 14,118
Toplam Puan: 60,279 / Yorum Sayısı: 133 adet.
Adobe Shockwave
Oyun için gerekli olan eklentiyi ücretsiz indirin.
Dikkat! 3d oyunu oynayabilmeniz için Adobe Shockwave eklentisinin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir.
3D oyunu facebook'ta paylaş Oyunu Tavsiye Et Oyunu Kaydet Oyuna yorum Yazın Oyun yorumlarını okuyun Oyunu Favori listene ekle
3d hız canavarları
Açıklama ve Nasıl Oynanır?

Oyunumuz yüklendikten sonra START (Daha önceden yarım kalmış oyun varsa CONTINUE) butonu ile oyuna başlıyoruz.

Kış olimpiyatları oyunumuz 5 bölümden oluşuyor bu beş bölümü bitirdiğimizde oyunu kazanmış oluyoruz. Bölüm kuralları ve kontrol tuşları aşağıda gösteriliyor.

Kayak Slalomu
Ok tuşlarıyla kayıyoruz. İlerlerken önümüze çıkan direklerin ortalarından geçiyoruz. Eğer direklerin ortalarından geçmezsek oyun süremize 5 saniye eklenecektir (Olumsuz).

Hız Pateni
Paten kayarken hızlanmak için X tuşuna ard arda basıyoruz. Köşe yerlerde yavaşlayıp düz yerlerde hızlanmaya çalışıyoruz.

İniş
Ok tuşlarıyla kayıyoruz. Z tuşu ile çömelerek maksimum hıza ulaşıyoruz. Biatlon
Oklarla kayın ve hızı artırmak için Z tuşu ile çömelin. X ile ateş edin ve klavye yön tuşları ile nişan alın, ancak sadece 5 atış yapabileceğinizi unutmayın.

Tepeden Atlama
En yüksek kalkış hızı için X tuşuna ard arda basın. Havadayken, dengenizi korumak üzere işaretçiyi yeşil merkezde tutmak için yön tuşlarını kullanın.

Yokuş Aşağı Kayak
Klavye yön tuşlarıyla kayın. Z tuşu ile çömelerek maksimum hıza ulaşın.

Oyun kontrol tuşları:
Klavye yön tuşları: Hareket etme, nişan alma ve dengede tutma
X tuşu: Hızlanmak ve vurmak için kullanılır
Z tuşu: Hız kazanmak için eğilir.

Not: Kış olimpiyatları oyunumuz site üyemiz qwert_qwert tarafından önerilmiştir.

3Doyunlar.net iyi oyunlar.

Unutmayın; Kış Olimpiyatları oyununa benzer sitemizdeki diğer 3d spor oyunları oynayabilirsiniz.
Yorumculardan ipuçları (4 ipucu)
 • Osman Demir
  Oyunda ilk olarak play tuşana tıklayın ondan sonra adamınızı seçin adamınızı seçtikten sonra oyun başlıyo ve bu arada oyun tuşları biz geliyo x z ve yön tuşları ile oynuya bilirsiniz ilk olarak kızakla kayma var kızakla bitiş çizgisine varmalısınız bunda 3 dakkada bitirirseniz sonunçu sıraya geçersiniz ikinçi olarak buz pateni var buz patenini diğer yarışmaçılarla yaparsınız buz pateninde düz giderken çok hızlı gidin yürümek için x tuşunu kulana bilirsiniz buz pateninde dönüşlerde x e basmayı bırakırsanız çok iyi döner üçünçü olarak uzun atlama uzun atlamada düz giddin ve x tuşuna ne kadar basa bilirseniz o kadar bastıktan sonra yeşil noktada kalmaya çalışın dördünçü olarak kızakla gitip silahla atış yapıçaksınız kızaklı epey gidin sonra silah atışı çıkıçak silah atışında silahı düz tutmaya çalışın ve x tuşuna basaarak ateş edin son olarakta elemeler var bunda da kızakla gidilçek ama uzun atlmada yapılçak benim ipuçlarım bu kadar bu arda x tuşuna nek kadar basarsanız o kadar kasınız artar.
 • Alp Eren Ermumcu
  1.Kayak slalomu:Bu oyunda sadece yön tuşları kullanılır önümüze çıkan direklerin arasından hızlı bir şekilde geçmeliyiz geçmeliyiz eğer aradan geçemezsek +5 saniye alırız yani oyunu olduğundan 5 saniye geç bitirmiş gibi oluruz.

  2.Buz pateni: X tuşuna hızla ard arda basarak hızlanıyor, yön tuşları ile karakteri kontrol ediyoruz. Yarış 5 tur sürüyor. Dönüşlerde içten almak yararlı olur.

  3.İniş: X tuşuna ard arda basarak hızlanıyoruz. Fakat ölçek kırmızı yeri aşınca bir yazı çıkar ve yavaşlaarsınız. Ok işaretinin hizasına gelince X ile atış yapıyoruz hedefi vuramazsak +5 saniye alıyoruz. Ve yarışı en kısa zamanda bitirmeye çalışıyoruz.

  4.Tepeden atlama: x tuşun ard arda basarak hızlanıyoruz ve havade dengemizi korumak için işaretçiyi yön tuşlarıyla yeşil bölgede tutmaya çalışıyoruz. eğer dengeli düşersek derecemiz gösteriliyor ama dengesiz düşersek derecemiz 00.0 olarak gösteriliyor. Böylece üç atlayış yapıyoruz.

  5.Yokuş aşağı kayak: Yön tuşlarıyla kayıyoruz. Önümüze çıkam iki direk arasından geçiyoruz geçemezsek +5 saniye alıyoruz. Tepeden aşağı düşerken işaretçiyi yön tuşlarıyla yeşil bölgede tutmaya çalışıyoruz. yoksa düşer ve yuvarlanırız bu bize +5 saniye vermez ama yine de zaman kaybederiz. Z tuşu ile eğilip maksimum hıza ulaşıyoruz böylece yarışı birinci bitirmeye çalıiıyoruz.

  Tüm yarışlar bitince skorumuzu görebiliyoruz.
 • Oğuz Akdeniz
  Slalom: Ok tuşlarıyla hareket ediyoruz iki bayrağın arasndan geçip en kısa sürede bitişe varmaya çalışıyoruz eğer bayrakların arasından geçemessek süremiz 5 saniye eksiliyor.

  Short track: 5 tur boyunca daire bir pistte yarışıyoruz sol köşede bir ölçek ve x pump diye bi şe var x tuşuna ard arda basarak hızlanıyoruz ve ölçek dolar bu şekilde 1. Olarak bitişe varmaya çalışıyoruz varmaya çalışıyoruz.

  Biathlon: Yanda x pump diye bir yazı ve bir ölçek var x tuşuna ard arda basarak hızlanıyoruz ve ölçek dolar ama kırmızı yeri aşmayın yoksa kalp işareti daha hızlı atar overstrained diye bir yazı çıkar ve adamın enerjisi tükenir yavaşlar yokuşlardan sonra bir ok işareti göreceksiniz hiç yana gelmeye çalışıp uğraşmayın zaman kaybedersiniz onun yerine okla aynı hizaya gelin zaten o yerlere gelirsiniz siyah dairelere nişan alıp x tuşuyla ateş etmeliyiz eğer o daireyi vurursanız beyaz olur toplam beş tane daire vardır ve bu arada ıskalarsanız siya şelikde kalır ve süreniz 5 puan eksilir 5 tane mermi vardır ve mermilerimiz sol köşede gösterilir bu şekide en kısa süree bitişe varmaya çalışın.

  Ski jump: Yanda x pump diye bir yazı ve bir ölçek var x tuşuna ard arda basarak hızlanıyoruz ve ölçek dolar ve en yüksek yere atlamaya çalışıyoruz atladığımız zaman sağ köşede bir daire çıkıyor etrafında kırmızı az içrisinde sarı ve en içerisinde yeşil renk vardır küçük daireyi o yeşil yere tutmaya çalışın dengeli bir şekilde düşersiniz zten ne kadar yükseklikte atlayıp atlamadığınızı gösterir ve bu şekilde birinci olmaya çalışıyorsunuz ama eğer yeşil yerde tutamayıp sarı yerlere çıkarsanız düşersiniz yuvarlanırsınız ve yükseklik sıfır gösterir.

  Downhill: İki bayrağın arasından geçerek bitiş çizgisine varmaya çalışıyorsunuz ve z tuşuna basılı tutarak maximum hıza ulaşıyoruz eğer bayrakalaın arasından geçemessek süremiz 5 saniye eksilir bazen karlı yol bir merdiven gibi alçalır ve atlarsınız düşerken sağ köşede bir daire çıkar etrafı kırmızı az içerisi sarı ve ortası yeşil renktedir sağ ve sol tuşlarını kullanarak küçük daireyi yeşil yerde tutmaya çalışıyoruz eğer sarı ve kırmız yerlere çıkarsanız düşersiniz ve aynı zamanda kırmızı duvarlara da çarpmamaya dikkat edin o zamanda düşersiniz ve bu şekilde birinci olarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışıyoruz.
 • Yusuf Koç
  Tepeden Atlama
  En yüksek kalkış hızı için X tuşuna ard arda basın. Havadayken, dengenizi korumak üzere işaretçiyi yeşil merkezde tutmak için yön tuşlarını kullanın.

  Oyun kontrol tuşları:
  Klavye yön tuşları: Hareket etme, nişan alma ve dengede tutma.
  X tuşu: Hızlanmak ve vurmak için kullanılır.
  Z tuşu: Hız kazanmak için eğilir.
  X tusu ile hedefleri vuruyoruz +5 sec veriyor.
  ve bayrakların yanındada gidersek +5 sec verir. X tuşu ile maksimum hıza geliriz.
 • İpuçları! Oyunlarımızı oynarken ekran sorunu yaşıyorsanız lütfen 'Tam Ekran' oynayınız.
 • - Oyunları açabilmeniz için 'Shockwave' eklentisi yüklemeniz gerekiyor. (Olmazsa oynayamazsınız)
 • - Oyunlarımız yüklenirken sorun yaşamak istemiyorsanız 'Firefox' yüklemenizi tavsiye ediyoruz.
 • - Oyunları oynarken bilgisayarınız zorlanıyorsa 'Opera' veya 'Google Chrome' tarayıcı tavsiye ediyoruz.
 • - Aynı anda birden fazla oynama sayfası açarsanız (Shockwave eklentisi) bilgisayarınız kilitlenebilir.
Oyun Hakkındaki Görüşler (Sende Yorum Yaz)

Toplam 133 adet yorum yapıldı

sinsitilki_17 sinsitilki_17 - Mustafa ERTAŞ
25 Şubat 2013, Pazartesi

Oyun çoook güzelll

osman2012 osman2012 - Osman DEMİR
6 Kasım 2012, Salı

Oyun İpucu: Oyunda ilk olarak play tuşana tıklayın ondan sonra adamınızı seçin adamınızı seçtikten sonra oyun başlıyo ve bu arada oyun tuşları biz geliyo x z ve yön tuşları ile oynuya bilirsiniz ilk olarak kızakla kayma var kızakla bitiş çizgisine varmalısınız bunda 3 dakkada bitirirseniz sonunçu sıraya geçersiniz ikinçi olarak buz pateni var buz patenini diğer yarışmaçılarla yaparsınız buz pateninde düz giderken çok hızlı gidin yürümek için x tuşunu kulana bilirsiniz buz pateninde dönüşlerde x e basmayı bırakırsanız çok iyi döner üçünçü olarak uzun atlama uzun atlamada düz giddin ve x tuşuna ne kadar basa bilirseniz o kadar bastıktan sonra yeşil noktada kalmaya çalışın dördünçü olarak kızakla gitip silahla atış yapıçaksınız kızaklı epey gidin sonra silah atışı çıkıçak silah atışında silahı düz tutmaya çalışın ve x tuşuna basaarak ateş edin son olarakta elemeler var bunda da kızakla gidilçek ama uzun atlmada yapılçak benim ipuçlarım bu kadar bu arda x tuşuna nek kadar basarsanız o kadar kasınız artar.

İpuçlarına git > Kış Olimpiyatları

osman2012 osman2012 - Osman DEMİR
3 Kasım 2012, Cumartesi

Oyunu çok seiyom muhteşem bir oyun var emeğe saygı duyuyom ben yani 100 puan 3D: Alkış

omega87 omega87 - Alp Eren ERMUMCU
5 Mayıs 2012, Cumartesi

Oyun İpucu: 1.Kayak slalomu:Bu oyunda sadece yön tuşları kullanılır önümüze çıkan direklerin arasından hızlı bir şekilde geçmeliyiz geçmeliyiz eğer aradan geçemezsek +5 saniye alırız yani oyunu olduğundan 5 saniye geç bitirmiş gibi oluruz.

2.Buz pateni: X tuşuna hızla ard arda basarak hızlanıyor, yön tuşları ile karakteri kontrol ediyoruz. Yarış 5 tur sürüyor. Dönüşlerde içten almak yararlı olur.

3.İniş: X tuşuna ard arda basarak hızlanıyoruz. Fakat ölçek kırmızı yeri aşınca bir yazı çıkar ve yavaşlaarsınız. Ok işaretinin hizasına gelince X ile atış yapıyoruz hedefi vuramazsak +5 saniye alıyoruz. Ve yarışı en kısa zamanda bitirmeye çalışıyoruz.

4.Tepeden atlama: x tuşun ard arda basarak hızlanıyoruz ve havade dengemizi korumak için işaretçiyi yön tuşlarıyla yeşil bölgede tutmaya çalışıyoruz. eğer dengeli düşersek derecemiz gösteriliyor ama dengesiz düşersek derecemiz 00.0 olarak gösteriliyor. Böylece üç atlayış yapıyoruz.

5.Yokuş aşağı kayak: Yön tuşlarıyla kayıyoruz. Önümüze çıkam iki direk arasından geçiyoruz geçemezsek +5 saniye alıyoruz. Tepeden aşağı düşerken işaretçiyi yön tuşlarıyla yeşil bölgede tutmaya çalışıyoruz. yoksa düşer ve yuvarlanırız bu bize +5 saniye vermez ama yine de zaman kaybederiz. Z tuşu ile eğilip maksimum hıza ulaşıyoruz böylece yarışı birinci bitirmeye çalıiıyoruz.

Tüm yarışlar bitince skorumuzu görebiliyoruz.

İpuçlarına git > Kış Olimpiyatları

omega87 omega87 - Alp Eren ERMUMCU
14 Nisan 2012, Cumartesi

Oyun müthiş 2 birinciliğim var 3D: Sırıtkan 3D: Sırıtkan

yuno2000 yuno2000 - Yunus Emre ACAR
2 Nisan 2012, Pazartesi

Arkadaşlar oyun çok güzel emeğe saygı 3D: Alkış

monitte monitte - Mert ÇAKAN
17 Mart 2012, Cumartesi

Evde kriz geçirdim oyunun güzeliiğindne emeğe saygı editörüm bunun 2 ve 3 versiyonunuda çıkartın saygılarla avrupadan mert çakan yaş=19

adilanxd adilanxd - Samet TOLGA ATASOY
31 Ocak 2012, Salı

Editörüm oyun süper tek kelimeyler emeğe sayıgı adım samet yazdım dünya 82. 3D: Alkış

herseyi_kazanan herseyi_kazanan - cCcCc TÜRKLER KAYBETMEZ cCcCc
28 Ocak 2012, Cumartesi

Oyun cok güzel emege saygi

buraknas buraknas - Burak NAS
24 Ocak 2012, Salı

Çok güzel bir oyun emeğe saygı 3D: Alkış

cagdas26 cagdas26 - Çağdaş TÜRKÜCÜ
24 Ocak 2012, Salı

Sarı tişörtlü olan en iyisi bence editörüm bu oynun 2. versiyonu varmı ? lütfen cevap verin
bence bu oyun harika 3D: Alkış 3D: Kahkaha

dangerosfather19 dangerosfather19 - Bilal UÇAR
1 Ocak 2012, Pazar

Oyun süper emeğe saygı 3D: Alkış

tefo12 tefo12 - Devin TAMCAN
29 Aralık 2011, Perşembe

Öğretmen bu gün kış sporları sunumu yapma ödevi verdi çoğu kişi kayağı seçim 3D: Hasta 3D: Alkış

bozkurt_65 bozkurt_65 - Serhat AYDINLI
3 Aralık 2011, Cumartesi

Emeğe saygı editörüm çok güzel oyun bravo 3D: Alkış 3D: Alkış

Osman Metehan Çete Osman Metehan Çete
30 Kasım 2011, Çarşamba

Yaz olimpiyatlarını tercih ederim 3D: Kahkaha

azrail_beko azrail_beko - Berkay KARTAL
25 Kasım 2011, Cuma

Patenli yer çok kolay birinci oldum fakat şampiyonada 2. oldum 3D: Alkış 3D: Alkış

bartu_suer bartu_suer - Bartu SÜER
7 Kasım 2011, Pazartesi

Çok güzel bi oyun ama buz patenli yerde hep yeniliyorum 3D: Ağlayan 3D: Kafası Karışmış

Kurt_Adam90 Kurt_Adam90 - Erhan Emir Güney
24 Ekim 2011, Pazartesi

Bence süper oyun 3D: Alkış 3D: Alkış

anesneknak anesneknak - Sena KANTER
24 Ekim 2011, Pazartesi

Aslında guzel oyun emeğe saygı 3D: Sırıtkan direktorume teşekürler ama çok kolay oyun bence biraz zor versionunu yapsın

Osman Metehan Çete Osman Metehan Çete
12 Eylül 2011, Pazartesi

Fena değil puanım 10 üzerinden 6 3D: Kahkaha 3D: Kahkaha

113 adet yorumu görmek için Kış Olimpiyatları Oyun Yorumları tıklayın.
İpuçları: Beğendiğiniz oyunu arkadaşınıza tavsiye etmek istiyorsanız oyun sayfasındaki Tavsiye Et butonunu kullanabilirsiniz.
3d online oyunlar

Sitemizdeki 3d oyunları oynayabilmeniz için sisteminizde Shockwave eklentisinin yüklü olması gerekir.
3D Games - 3 boyutlu oyunlar, sitemizde yayınlanan seçilmiş bedava Shockwave 3d oyunları ziyaretçilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.
“Türkiye nin en iyi seçme 3d oyun sitesi” 3d oyunlarımızı zevkle oynayın. 3doyunlar.net

Nerdeyim; “3d Spor Oyunları Oyna › Kış Olimpiyatları Oyunu”

Kategoriler - Üyeler - İletişim - Gizlilik Politikası - Yardım - Shockwave (Eklenti) - Sitene Oyun Ekle

Erenet