En güzel 3d oyunlar için 3D Oyun sitemizi takip edin.
3D Oyun Arama

3D Oyunlar3D Online › Şehir Güvercinleri Oyunu

Oyun için işaretler
Oyun Puanı: 4.07
Şehir Güvercinleri
3D Şehir Güvercinleri Online Oyunu - Hiç güvercin olduğunuzu düşündünüz mü, düşündüyseniz işte size fırsat, online kullanıcılarla şehir güvercini olup gökyüzünde uçuşuyorsunuz. devamı...
Oyun Kategorisi: 3D Online
Oyun Oynanma: 5.367.329
Boyut: 2.20 MB
Oyun Türü: Shockwave Oyunlar
Şehir Güvercinleri Değerlendirme
Derecelendirme: 8.15 / 10 Oy Sayısı: 56,226
Toplam Puan: 228,992 / Yorum Sayısı: 463 adet.
Adobe Shockwave
Oyun için gerekli olan eklentiyi ücretsiz indirin.
Dikkat! 3d oyunu oynayabilmeniz için Adobe Shockwave eklentisinin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir.
3D oyunu facebook'ta paylaş Oyunu Tavsiye Et Oyunu Kaydet Oyuna yorum Yazın Oyun yorumlarını okuyun Oyunu Favori listene ekle
3d askeri görev
Açıklama ve Nasıl Oynanır?

Herkes güvercinler (kuşlar) gibi gökyüzünde uçmak istemiştir. Ama bunu gerçekleştirememişsinizdir. İşte size fırsat. Özgürce gökyüzünde süzülüp uçuşlar yapabilirsiniz.

Oyunumuz yüklendikten sonra en alt orta kısımdan "PLAY NOW" (Şimdi oyna) diyeceğiz. Eğer bu butona tıklanmıyorsa SHOCKWAVE eklentiniz güncel değildir lütfen eklentinizi yardım sayfamızdan güncelleyiniz.

"SINGLE PLAYER" ile normal bir oyun oynuyoruz. "MULTIPLAYER" ile online (Gerçek kullanıcılar) oyuncularla oynuyoruz.

"PLEASE NAME YOUR BIRD" yazan bölüme güvercinimize isim veriyoruz ve GO diyerek ilerliyoruz. Hemen ardından "PLEASE CHOOSE A ROOM" bölümünden birdroom (Şehir) seçiyoruz. Eğer liste güncellenmediyse "REFRESH" diyerek listeyi güncelleyebiliyoruz.

Oyun kontrol tuşları; güvercinimizi klavye yön tuşları ile uçuruyor ve yürütüyoruz. Space (boşluk) tuşu ile dışkı bırakıyoruz. TAB tuşuna basarak online kuşlarla konuşabiliyoruz.

Oyun amacı; güvercinlerimizi uçurarak yoldaki insanların kafasına pisletiyor ve puan alıyoruz. Onun haricinde şehirin heryerinde uçabilir ve istediğiniz binaların tepesine konabilirsiniz. Oyun bittikten sonra tekrar oynamak için "RE-PLAY" diyoruz.

İPUÇLARI;
- Online kullanıcılarla konuşmak için TAB tuşuna basıp yazımızı yazıyor ve ENTER diyoruz.
- Güvercin yere düşerse yada konarsa tekrar havalanmak için kaldırımın üzerine çıkın ve kaldırımdan aşağı inin (Kaldırım taşı ile asfaltın yüksekliğini kullanarak uçmaya başlayacaktır).
- Güvercini yerde veya çatıdayken havalandırmak için Alt ok tuşuna basın.
- Güvercin uçarken dikey olarak havalandırmak için yine Alt ok tuşunu kullanınız.
- 5 adet canınız var. Binalara ve insanlara çarptığınızda bir tanesi gidiyor. 5 canınız bitince oyun bitiyor. Oyun bitince "Re-play" diyerek yeniden başlayınız.

Not: "Şehir Güvercinleri" isimli oyunumuz Hüseyin ACAR ziyaretçimiz tarafından önerilmiştir.

3Doyunlar.net iyi oyunlar.

Unutmayın; Şehir Güvercinleri oyununa benzer sitemizdeki diğer 3d online oyunları oynayabilirsiniz.
Yorumculardan ipuçları (16 ipucu)
 • Selahattin Aysu
  İlk önce güvercininizin adını koyuyorsunuz. Sonra şehir seçiyorsunuz. Eğer listede birşey yoksa REFRESH yazan yere tıklıyoruz ve liste güncelleniyor. Oyuna başladığınızda boşluk veya Ctrl ile insanları pisliyorsunuz. 5 canınız var.Eğer kuşları pislerseniz ve böyle devam ederseniz bir süre sonra kuşun canı tükenir, ölür. Bu arada sizde 20 puan kazanmış olursunuz.
 • Turk Melih
  Fly Like A Bird 2 - Şehir Güvercinleri

  Yorum: Kuş olmak bana biraz zor geldi. Uzun zaman sonra ilk defa başka bir oyuna yorum yazıyorum.

  1) Oyun:
  1- Asıl adı "Fly Like A Bird 2" olan Şehir Güvercinleri'ni,
  a) Single Player (Tek Oyuncu),
  b) Multiplayer (Çoklu Oyuncu) şeklinde oynayabiliyoruz.
  2- Gördüğümüz gibi oyun Gamevial'ın ürettiği bir oyundur. Gamevial'ın oyunla ilgili orjinal açıklaması:
  Fly Like a bird 2 (A Multi-Player 3D Shockwave flying game)
  Updated to multi player (MMOG) by popular demand. Fly like a bird 2, has you flying above the cities like a bird. Show off your flying skills. Soar magestically, and swoop through the streets, and if you find the hidden portion of chips you can even poo on the traffic wardens below (and now your mates!). Massively multiplayer, online, and free! Arrow keys to steer your bird, and Control to poo, TAB to chat.

  3- Beta: 2,1

  2) Oyunla İlgili Şeyler:
  1- Amacımız insan ve diğer kuşlara pisleyip puan kazanmaktır.(1) Bunları yaparken canlarımızı kaybetmemeliyiz.(2)
  2- Oyundaki unsurlar:
  a) Sen ve diğer kuşlar,
  b) Oyundaki Cipsler,
  c) İnsanlar.
  d) Binalar, kaldırım ve gökyüzü'dür.

  Açıklamalar:
  (1) Puan kazanma yolları, pisleme yöntemleri:
  Puan kazanmak:
  a) Cipsleri aldığınızda 20 Puan,
  b) İnsanları ve kuşları öldürdüğünüzde 20 puan kazanırsınız.
  Pisleme yöntemleri:
  - Boşluk, Ctrl ve Alt tuşlarıyla pislenir.
  (2) Can:
  - 5 canınız vardır. Duvarlara, insanlara ve hızlıca yere vurunca 1 canınız gider.
  - 1000 puanda 1 can gelir.

  3) Öneriler, Tavsiyeler:
  1- Oyuna başlayınca vakit kaybetmeden etrafınıza bakının ve oradan uzaklaşın. Çünkü sizinle birlikte oyuna başlayanlar sizin canınızı alabilir. Genelde başlama yeri aynıdır. Nere kalabalıksa oraya gidin.
  2- Bundan sonra oyun taktiklerinize başvurun. Örneğin, başlama yerini kaybetmeyin orada bir nevi' pusu kurun. Yeni gelenler en başta sersemler sizde hemen pisleyin.
  3- Yandaki ufak haritaya dikkat edin. Bazı arkadaşlar üstünden geçtim diye hemen pisliyor. Çıkardığınız israf(!) oluyor. Yandaki haritaya bakıp haritada insan-kuş gördüğünüzde hemen pisleyin. Sağa-sola, yukarı-aşağı da gelse 20 puanı alırsınız. (Sakın bu durumda vuramadım diye üzülmeyin.)
  4- Zamanla oyun ağırlaşacaktır. Bilgisayara göre 0,5 saat, 1 saatte bilgisayar yavaşlar. Kuşunuzda yavaş gider verimli olamazsınız. Bunun için yeniden başlatma gibi bir çok yönteme başvurabilirsiniz.
  5- Cipsler az şehir ise büyük. Nerede gördüyseniz hemen kapın. Aman dikkat!
 • By qwert
  Arkadaşlar kuş veya insan pisletmenin birçok yolu var işte tuşlar:
  1.Space
  2.Ctrl
  3.Alt Gr
  Bu tuşlarla pisletebilirsiniz.
 • Melih Saraç
  Arkadaşlar benim score 280'dir eğer sizde benim gibi 280-300 puan yapmak istiyorsanız beni iyi dinleyin bakın şimdi;

  İlk önce adamın kafaya denk getirmenize hiç gerek yok çünki adam haritada gözükecek ya işte o zaman pisliğinizi yapın ama adamın haritada gözükmesi lazım.

  Not: Pisliğiniz sağa, sola gelse bile 20 puanı cebe atarsınız.
 • Hayko Cepkin
  Cips=20
  adam pisletme=20
  başka kuşları pisletme=35 puandır.
  eğer can (hak) kazanmak istiyorsanız 1000 puan yapmalısınız. her 1000 puanda, 1 can geliyor.
 • Hayko Cepkin
  Arkadaşlar sadece adamların üzerlerini pisletmeyin eğer online oynuyorsanız diğer kuşların üstünüde pislete bilirsiniz. ayrıca cips yedikçe dışkımızda artıyor.
 • Berke Tınas
  Arkadaşlar eğer uçarken yukarı tuşuna basarsanız hem hızlanır hemde yükselir. Benim önerim çatıda biraz uzun kalın ve bir güvercinin gelmesini bekleyin. Güvercin geldiğinde tam üstünüze pisleyecekken hemen uçun (Alt ok tuşuna ve yukarı tuşuna aynı anda basmanız gerekmiyor) ve üstünden onu pisleyin o binaya düşüp 1 canı gidecektir. Sonra tekrar pisleyin ve böyle devam edin scoreniz bayağı bir yükselecektir. Bu arada kimsenin açıklamadığı bir şey var. Arkadaşlar puanınız 1000 e yakın olduğu zaman pisleyemezsiniz. (Ben pisleyemediğimde space tuşu bozuldudiye korktum) Bu durumda bir yemek bulmanız gerekir. Örneğin: Ben bir gün pisleyemiyorum diye havalandım ve alt ok tuşuna basılı tuttum yaklaşık 10 dk havalandım. Sonra tuşu bıraktım ve binalara yaklaştığımda değişik bir şek gördüm ona bakmak istedim ve ona doğru gittim. Sonra onu yedim ve sonra pisleyebildiğimi anladım.
 • Büşra Alev
  Size korunma yolları:
  - Çok yükseğe havalandığınızda ve aşağıya hızla indiğinizde canınız gider. O yüzden ya bir binanın üstüne yada yere yavaşça inmelisiniz. Yada yere tam inecekken havalanmalısınız.

  - Binalara çarpınca canınız azalır. Çok hızlı giderseniz farketmeden binaya çarparsınız. O yüzden çok hızlı gitmeyin.

  - Bazı online kullanıcılar siz yerde yada bir binada olduğunuz zaman pisliklerini yaparlar. (Aynı zamanda kafanıza pisliklerini yapıp 20 puan alırlar.) O yüzden çok fazla yerde binanın üstünde çok durmayın. Dikkatli olun. Çoğunlukla havada olun.

  - İnsanlara pisliğinizi yapınca 20 puan kazanırsınız. Ama bazen insanlar canınızı azaltabilirler. O yüzden insanlara çok fazla yakınlaşmayın. İnsanlara pisliğinizi yapmak istiyorsanız havadan yapın. Yoksa canınız azalır. O yüzden insanlara çok fazla yaklaşmayın.
 • Görkem Emir
  Oyundaki amaç yukarıdaki Poo meter yani pisliği yerde giden insanların üstüne atmak her atışınızda 20 puan geliyor. Eğer Poo meterdeki yer boş ise gene ölürsünüz size tavsiyem fazla abartmayın.
 • Yigit Acar
  Arkadaşlar eğer alt (ok) tuşuna basarsanız güvercin yükselir. Eğer üst (ok) tuşuna basarsanız düz gider, hızlanır ve arada bir azıcık yükselir eğer yerdeyseniz alt (ok)'a basın direk uçarsınız. Bir binanın üstündeyseniz illaha bınanın köşesine gitmeyin direk alt (ok) a basın yine uçar.

  Arkadaşlar bide binanın yanına yavaşta hızlıda olsa değmeyin canınız gider. Birde eğer bi adama uzaktan boşluk tuşuna basarsanız fazla puan, yakından boşluk tuşuna basarsanız az puan alırsınız.
 • Meriç Yeşilbiçer
  Arkadaşlar yerdeki mısırları toplayınca puan alıyorsunuz
 • Muhammet Ali Kale
  Arkadaşlar şimdi diceksiniz oyunda tek kuş benim diye orda multiplayer e tıklayın isminizi yazın veya bişey yazın ok diyin yanda böyle yazıları çıkcak birine çift basın orda sizden başka çok kuş var.
 • Yusuf Ener Hazar
  Arkadaşlar birde yükselebildiğiniz kadar yükselip kendinizi bırakın bir insanın üstüne doğru gelmeye çalışın eğer gidemiyorsanız üst ok tuşuna basın geldiğinizde insanın üstüne pisliğinizi yapın.
 • Onur Mermer
  Arkadaşlar sadece adamların üstünü pisletmeyin. Online oynuyorsanız diğer güvercinlerin üstünü de pisletebilirsin. Ayrıca oyunda bazı gizli yerlerde cipsler var. Onları bulursanız puanınız artar.
 • Murat Çelik
  Arkadaşlar sizin oyuna başladığınızda 5 canınız (çubuk) var eğer bi yere sert vurursanız canınız bir azalıyor ve bir çubuk gidiyor çubuğu sol üstün biraz altında görebilirsiniz.
 • Efe Gider
  Kaldırımda veya başka bir yerdeyken ucuna gelmenize gerek yok, yön tuşlarından aşağı (alt ok) tuşuna basın o uçar. Ayrıca aynı tuş kuş uçarken yukarı doğru havalanmayada yarıyor.
 • İpuçları! Oyunlarımızı oynarken ekran sorunu yaşıyorsanız lütfen 'Tam Ekran' oynayınız.
 • - Oyunları açabilmeniz için 'Shockwave' eklentisi yüklemeniz gerekiyor. (Olmazsa oynayamazsınız)
 • - Oyunlarımız yüklenirken sorun yaşamak istemiyorsanız 'Firefox' yüklemenizi tavsiye ediyoruz.
 • - Oyunları oynarken bilgisayarınız zorlanıyorsa 'Opera' veya 'Google Chrome' tarayıcı tavsiye ediyoruz.
 • - Aynı anda birden fazla oynama sayfası açarsanız (Shockwave eklentisi) bilgisayarınız kilitlenebilir.
Oyun Hakkındaki Görüşler (Sende Yorum Yaz)

Toplam 467 adet yorum yapıldı, 4 tanesi onay bekliyor

turgut05 turgut05 - Turgut KÜÇÜKLER
24 Ocak 2016, Pazar

Oyunda başka kuşlar yok yaw 3D: Hasta 3D: Hasta

mushsin mushsin - Bilal CANYÜREK
3 Temmuz 2015, Cuma

Yandex tarayıcısından googleden exploreden denedim ama oyun açılmıyor nedeni nedir

Editörün Notu:
Yandex tarayıcıyı güncelleştirip deneyebilirsin. İnternet explorer tarayıcıdan açılması lazım, eğer bütün bunlara rağmen açılmıyorsa, eklentide genel bir sorun vardır. NPAPI ile ilgili bir sorun değildir.

omg_lifee omg_lifee - İsmail KABAK
10 Mayıs 2015, Pazar

Editör önüme internet logoları çıkıyo oyuna nasıl giricam acil yardım?

Editörün Notu:
Gamevial oyunları chrome tarayıcılarda açılmıyor. Gamevial oyunlarını (Örneğin şehir güvercinleri serisi) farklı bir tarayıcıdan oynamak gerekiyor.

hackerbasak hackerbasak - Saliha BİBEROĞLU
8 Mayıs 2015, Cuma

Editörüm, Bu sorun daha önce de başıma geldi. Hatta bunu size bildirmiştim. Dediğiniz şeyi yaptım. Fakat bir şey olmadı. Üzerinde ki resimde gösterilen WEB Tarayıcılarından da girdim. (Opera, Google, Mozilla) hiçbiri olmadı. Bu sorun bazı oyunlarda başıma geliyor. (En fazla da Fly Like A Bird oyunlarında) 3D: Üzgün 3D: Ağlayan

Editörün Notu:
Gamevial sitesine ait oyunlar chrome alt yapısını kullanan tarayıcılarda açılmıyor. Chrome tarayıcının yapmış olduğu NPAPI etkinleştirmeme durumuna tepki olarak böyle birşey yaptığı bu logoların altında yazıyor aslında. Gamevial oyunlarını firefox veya internet explorer tarayıcı ile oynayabilirsiniz.

Syanko Syanko - Game RULE
26 Nisan 2015, Pazar

Güzel Oyun Tavsiye ederim

egeyilmaz06 egeyilmaz06 - Ege YILMAZ
2 Şubat 2015, Pazartesi

Oyun harika bence oynayın 3D: Gülücük

ali_cenap ali_cenap - Alicenap ULUTAŞ
28 Kasım 2014, Cuma

Merhaba editörüm buraya yeni katıldım size oyun önercektim aqw diye oyun var onu bu siteye getirebbilirmisiniz. 3D: Gülücük 3D: Gülücük

Editörün Notu:
Öncelikle hoşgeldin Alicenap. Oyun önerilerini iletişim sayfamızdan veya admin nickli kullanıcıya özel mesaj yoluyla ulaştırabilirsin.

asuna asuna - Meryem ARSLAN
21 Ağustos 2014, Perşembe

Editörüm bu sene adobe shockwawe yüklemiştim ve oyunlara hızlı bir şekilde giriyordu fakat şimdi girmemeye başladı ve altta "Bu web sitesi 'Adobe Systems Incorporated' üzerinden 'Adobe Shockwawe Player 12.1' eklentisini yüklemek istiyor. Risk nedir?" yazıyor indirmem güvenli midir acaba ? indirsem bilgisayara zarar verir mi?

Editörün Notu:
Herhangibir risk yok Meryem, bazen en yeni eklenti sürümleri yüklüyken, eski oyunlar için eski yazılım gerekebiliyor. Bu gibi eklentileri otomatik olarak yükleyip oyunu açmak sorun yaratmayacaktır.

zulu08 zulu08 - Hatice YILMAZ
11 Ağustos 2014, Pazartesi

Editörüm unity oyunları çok seviyorum önceden sorunsuz çalışıyordu ama şimdi nedense hiçbir unity oyun açılmıyor yüklemeye çalışıyorum olmuyor error launching unity web player diyo yüklenmiyo nedenini anlayamadım lütfen yardım edin editörüm unity yeni sürüm mü yüklicez napcaz 3D: Ağlayan 3D: Üzgün

Editörün Notu:
Hiçbir unity oyun açılmıyorsa, bilgisayarına yüklediğin bir program yüklenmelerini engelliyor olabilir Hatice.

Read Read - Muhammed Emin ATALAR
24 Ocak 2014, Cuma

Benim editöre bir masajım daha doğrusu sorum olacak: acaba ipucu penceresine nasıl ipucu yazabiliyoruz bende yardım etmek istiyorum bana özel masaj atarsanız sevinirim 3D: Donuk

Editörün Notu:
Merhaba Muhammed, buradan gönderdiğin yorum eğer ipucu olarak yazılmışsa, ipucu olarak ayarlanıyor.
Yani sen (ipuçlarındaki örnekler gibi) oyun hakkında detaylı bilgi içeren yorum gönderirsen, bu yorum onaylanırken ipucu olarak onaylanıyor.

nabersim nabersim - şaban özbay
19 Ekim 2013, Cumartesi

Yahu havaya uçuyom geri inemiyom 3D: Sinirli 3D: Sinirli

SosisliYumurta SosisliYumurta - Eren
17 Ekim 2013, Perşembe

Kurban bayramınız kutlu olsun!

Editörün Notu:
Sitemizde SucukluYumarta dan sonra hoşgelmiş SosisliYumurta 3D: Sırıtkan

prenses12drctnr prenses12drctnr - Sanene lan
12 Eylül 2013, Perşembe

Neslihan yuva yapmayı artık biliyorum hatta yaptım bile ama bozuldu, peki ya yavru nasıl oluyor?

neslihan1907 neslihan1907 - Neslihan SARAÇ
2 Eylül 2013, Pazartesi

Yuva yapmak için turuncu okları takip edin
Bu arada poo meter (yukardaki sarı çubuk) çok azalırsa yemek yiyerek doldurun yoksa pisleyemessiniz ve yavrunuzu besleyemessiniz Oyun güzel Editörümüzn Eline sağlık

Allen_King Allen_King - Ross
30 Ağustos 2013, Cuma

Vay be emek verilmiş deymiş 3D: Alkış 3D: Göz Kırpan

prenses12drctnr prenses12drctnr - Sanene lan
28 Ağustos 2013, Çarşamba

Harika bi oyun...tekrar tekrar oynuyorum, yalnız nasıl yuva yapılıo onu bilmiorum. 3D: Donuk

gaye43 gaye43 - Gaye TEMEL
25 Ağustos 2013, Pazar

Açılmıo açılsada güzell bi oyun olacağını tahmin ediyorum 3D: Gülücük

Editörün Notu:
Oyunu şuan test için açtım, sorun görünmüyor sorunsuzca yüklendi, yüklendikten sonra "Play Now" butonuna tıkladım oyun menüsü açıldı.

Selenciik Selenciik - Secil Catak
23 Ağustos 2013, Cuma

Nasıl yuva yapılıyor yani yumurtlanıyor hiçbişiy bulamadım space basın diyorsunuz kuş pisliği çıkıyor lütfennn yardım edin çok istiyorum 3D: Üzgün o yuzden oyunu oynayamıyorum 3D: Üzgün

emre2032 emre2032 - Emreutku SOLMAZ
10 Ağustos 2013, Cumartesi

Çok güzel oyun saol editörüm 3D: Gülücük

Szn_83 Szn_83 - Sezin KÖROĞLU
10 Ağustos 2013, Cumartesi

Çok güzel bir oyun bayıldımm 3D: Alkış 3D: Gülücük

443 adet yorumu görmek için Şehir Güvercinleri Oyun Yorumları tıklayın.
İpuçları: Oyunları oyun sayfasından ayırıp farklı pencerede açabilirsiniz.
3d sehir yarışları

Sitemizdeki 3d oyunları oynayabilmeniz için sisteminizde Shockwave eklentisinin yüklü olması gerekir.
3D Games - 3 boyutlu oyunlar, sitemizde yayınlanan seçilmiş bedava Shockwave 3d oyunları ziyaretçilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.
“Türkiye nin en iyi seçme 3d oyun sitesi” 3d oyunlarımızı zevkle oynayın. 3doyunlar.net

Nerdeyim; “3d Online Oyunları Oyna › Şehir Güvercinleri Oyunu”

Kategoriler - Üyeler - İletişim - Gizlilik Politikası - Yardım - Shockwave (Eklenti) - Sitene Oyun Ekle

Erenet