En güzel 3d oyunlar için 3D Oyun sitemizi takip edin.
3D Oyun Arama

3D Oyunlar3D Online › 3D Online Robotların Savaşı Oyunu

Oyun için işaretler
Oyun Puanı: 4.56
3D Online Robotların Savaşı
3D Online Robotların Savaşı Online Oyunu - Multiplayer oyun odalarına giriş yaparak robotların dünyasında robotların savaşına katılıyoruz. devamı...
Oyun Kategorisi: 3D Online
Oyun Oynanma: 3.552.208
Boyut: 23.70 MB
Oyun Türü: Unity3D Oyunlar (Unity3D Eklenti gerektirir)
3D Online Robotların Savaşı Değerlendirme
Derecelendirme: 9.12 / 10 Oy Sayısı: 98,350
Toplam Puan: 448,450 / Yorum Sayısı: 808 adet.
Unity3D Web Player
Oyun için gerekli olan eklentiyi ücretsiz indirin.
Dikkat! 3d oyunu oynayabilmeniz için Unity3D web player eklentisinin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir.
3D oyunu facebook'ta paylaş Oyunu Tavsiye Et Oyunu Kaydet Oyuna yorum Yazın Oyun yorumlarını okuyun Oyunu Favori listene ekle
3d gezgin koyun
Açıklama ve Nasıl Oynanır?

Oyunumuz online oyunlar arasında yer alan internet kullanıcıları ile multiplayer (çoklu) oynanabilen bir online savaş oyunudur. Oyuna üye olarak oynayabileceğiniz gibi misafir (guest) olarak ta oynayabiliyorsunuz. Yalnız size tavsiyem oyuna üye olarak oynamanızdır. Üyelik çok kolaydır, kullanıcı adı, şifre ve mail adresi vererek oyuna üye olabiliyorsunuz. Üyelik için Dikkat! Mail adresini çalışır bir adres olarak tanımlayın, daha sonradan şifre unutmaları vs. konularda yardımcı olacaktır.

Güncellenen Oyun Açıklaması:

Oyunun gerçek ismi Freefall Tournament'dir sitemizde öneri ile değiştirilmiştir. Savaş ve Online (Çevrimiçi) oyun sevenlerin buluştuğu çok iyi bir oyundur.

Kayıt: 2 şekilde kayıt işlemi yapabiliyoruz;
-Misafir oyuncu olarak oyunumuza giriş yapabiliyoruz.
-Oyunumuza kayıt olarak giriş yapabiliyoruz.

Not: Misafir oyuncu olarak oyuna giriş yaptığınız da kazandığınız XP ve paralar koruma altında olmaz fakat kayıt olarak oyuna giriş yaptığınız da kazandığınız XP ve paralar koruma altın da olur yani boşuna gitmez.

Nasıl kayıt olunur?
Username (Kullanıcı adı) yazıyoruz. Örnek: 3dOyunlar
Email (E-posta) yazıyoruz. Örnek: 3doyunlarüyesi@******.***
Password (Şifre) yazıyoruz. Örnek: 3doyunsu11111
Confırm Password (Şifreyi onayla). Örnek: 3doyunsu11111

Not: Confırm Password (Şifreyi onayla) bölümünde Password (Şifre) 'unuzun aynısını yazmalısınız.

Giriş:
-Misafir oyuncu;
Misafir oyuncu olarak giriş yaptığınızda bir eğitime tabii tutuluyorsunuz. Koşuyorsunuz, zıplıyorsunuz kısaca onların dediği aşamalardan geçiyorsunuz. Eğitim tamamlandığında doğrudan oyun ekranına yönlendiriliyorsunuz. PLAY 'a basarak bir Map (Harita) seçiyorsunuz ve oyuna giriş yapabiliyorsunuz.

Not: Misafir oyuncu olarak giriş yaptığınız da Tab tuşuna basın Heroes ikonuna basın 2 kahraman açık olmalıdır ister Gunner olun ister Blazer.

-Kayıtlı Oyuncu;
Boşlukları dediğimiz gibi doldurduktan sonra giriş yapıyoruz eğitim gelirse koşuyorsunuz,zıplıyorsunuz kısaca onların dediği aşamalardan geçiyorsunuz. Eğitim tamamlandığında doğrudan oyun ekranına yönlendiriliyorsunuz. PLAY 'a basarak bir Map (Harita) seçiyorsunuz ve oyuna giriş yapabiliyorsunuz. Misafir oyuncudan bir fark var bu sefer oyun da kazandığımız XP ve paralar saklanıyor depolanıyor ve belirli bir yere kadar biriktirdikten sonra isterseniz kendinize yeni bir kahraman (Heroes) satın alabiliyorsunuz.

Kontrol tuşları:
-WASD Tuşları ile kahramanımızı hareket ettiriyoruz.
-1 ve 2 tuşları ile silah değiştirebiliyoruz. Silahlar kahramandan kahramana değişiyor.
-Fare (Mouse) sol tuşu ile ateş ediyoruz. Sağ tuşu ile karşı rakibe nişan ve hedef alabiliyoruz.
-Boşluk (Space) ile zıplıyoruz. Uzunca bastığımızda kahramanımız uçuyor.
-G takımla konuşuma T ise oyun içi herkesle konuşmadır.
-Shift tuşu ile bayır bir yerden aşağı doğru inerken bastığımızda hızlı bir şekilde kayıyoruz, hızlanıyoruz.
-Kahramanlarımız da Q, E ve F yetenekleri var. Bu yetenekler kahramandan kahramana değişiyor.
-Q, E ve F yetenekleri dışın da kahramanların 2. silahları ellerindeyken R tuşuna bastığımız da kendilerine öz bir sert vuruş, ya da yetenek yapabiliyorlar.
-1. silah ellerindeyken R tuşuna bastığımız da sadece şarjör değiştiriyorlar.
-Tam ekran yapmak için F11 tuşuna basmanız yeterlidir.

Kahramanları nasıl alabiliriz?
İster oyun için kredi çekersiniz isterseniz de oyunda verilen parayı biriktirir öyle kahraman alırsınız.

Not: Kredi işlemi yapılıyor oyunda da bunu görebilirsiniz fakat kredi çektikten sonra hesabınız banlanır ya da herhangi bir sebeple kapanır açamaz iseniz kredi mağduru olmayınız.Oyun içerisinde satılan ürünlerin kontrolü resmi sitesi tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle bu konularda yardım resmi sitesinden yapılır.

Kahramanların isimleri:
-Gunner
-Scout
-Tank
-Tech
-Blazer
-Assassin
-Blaster
-Shocker
-Bomber
-Commando

- Bu kahramanların kendi üzerinde bir de geliştirilen kahramanları vardır.
- Kahramanların becerilerini geliştirebiliyorsunuz.

Rütbeler:
-Private (Pvt.)
XP Needed: 5

-Untitled
Private First Class (PFC.)
XP Needed: 10

-Corporal
Corporal (Cpl.)
XP Needed: 20

-Sergeant
Sergeant (Sgt.)
XP Needed: 80

-Master Sergeant (MSg.)
XP Needed: 200

-Sergeantm
Sergeant Major (SgM.)
XP Needed: 500

-Lieutenantrank
Lieutenant (Lft.)
XP Needed: 1000

-Captain
Captain (Cpt.)
XP Needed: 2000

-Major (Maj.)
XP needed: 4000

-Colonelrank
Colonel (Col.)
XP needed: 7000

-General 1 Star (G1.)
XP needed: 10000

Modlar:
-TDM: Takım savaşı .

-CPS: Belli alanları ele geçirme.

-KOPHT: Belli bir alanı savunma.

-PL: Belli zeminlerde durarak karşıdaki takımın bölgesine belirlenen aracı takımızla ulaştırmak.

Güncellemeler direkt olarak oyun sayfamıza da yansıyacaktır. Ek bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Not: 3d online robotların savaşı oyununu 3d oyunlar üyemiz Ersin HAFIZOĞLU (ersocuk) önermiştir ve oyun açıklamalarında da katkıda bulunmuştur. Ayrıca oyun son günlerde güncellenmiş ve oyun açıklamaları güncelliğini yitirmişti. Site üyemiz Enes Usta (Player_byEnes) güncelleme sonrası oyun açıklamalarını güncelleyerek oyun açıklamasına katkıda bulunmuştur. Her iki arkadaşımıza (üyemize) yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Dip Not: Oyunun orjinal ismi "Freefall Tournament" dir. Sitemizdeki ismi ise öneri ile 3d online robotların savaşı olmuştur. Oyun kendi sitesi üzerinden yayın yaptığı için ileriki zamanlarda gelecek güncellemeler direkt olarak oyun sayfamıza da yansıyacaktır. Ek bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Oyun içerisinde satılan ürünlerin kontrolü resmi sitesi tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle bu konularda yardım sağlayamayacağız. Oyun unity 3d oyunlar arasında yer alan bir oyundur ve güncel unity eklentisi gerektirir.

Freefall Tournament Multiplayer Oyun Grafiği
3D Online Robotların Savaşı

3Doyunlar.net iyi oyunlar.

Unutmayın; 3D Online Robotların Savaşı oyununa benzer sitemizdeki diğer 3d online oyunları oynayabilirsiniz.
Yorumculardan ipuçları (47 ipucu)
 • Kerem Atılış
  Merhaba arkadaşlar birçok arkadaşımızda görülen connecting de kalıp oyunun açılmaması sorununu şöle çözebiliriz:
  1) Geçmişi temizleyin.
  2) Sayfayı yenileyin.
  3) Bilgisayarı yeniden başlatın.
  4) Unity web player ı güncelleyin.

  Eğer sorun yıne karsınıza çıkarsa oyunun resmi sitesinin forumumdan bilgi alabilirsiniz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
 • Oğuzhan Temiz
  Merhaba Arkadaşlar Bugün sizlere yine bilgiler vereceğim bilgiler karakter comboları ve ne skillin ne silahın ne işe yaradıgını göstermek için.

  Scout: scout bir tank parçalayıcı dayanıksız (DAL AL ÇIK) şeklinde bir herodur.
  Combosu: ilk önce hızlanma skilinizi açın snora belirlenen birime sağ tık atıp e skilini atın ve girin hemen saü tıkla beraber r atıp bütün zırhını kırdıktan sonra bütün alanı bombalarla kaplayın böylece sizi hedef almaları zor olacaktır (gerçekten çok zor) hedefinizi düz vuruşalrla kesip hemen kaçıcaksınız.
  Bombası ne işe yarar bunun?: bombası tam ona göre bir bomba sağ tık yaptıgımızda adama kitleniyoruz ya işte onu yapamıyorlar öyle oluncadasaldırılması zor oluyor böylece gir al çık herosu oldugu çok belli.

  Gunner: gunneri iki şekile oynarsınız: arkadan dürten saldıran veya çatışmada sürekli haraketli kalarak düşman hasar birimine vurmak.
  Peki ya neden hasar birimi?: gunnerler haraketli birimlerdir ama eğer tanka saldırırsınız hasar vermek dışında bir şey yapamazsınız çünkü onun zırh kıran ve kitle kontrolleri kaldıran bir bombası , skili yoktur. ancak bombası gerçek patlayıcıdır ve güzel agır hasar verir q yetenegi sniper için uygundur headshotla assasinlere tek atabilirsiniz (sanırım yada bütün canını alırsınız 500 felan kalır.

  Tank: tankın combosu yoktur. düşmanlar çok yakındaysa (silah kullnan balyozununu alın ve sağ tık yapın kalkana vuran mermiler hasar vermez ama kalkan gittikçe ısınır sonrada enerjisi biter)herkezin bildigi gibi ön saflarda yer alıp ortalıgı dagıtmaktır amacı.

  combosu varmı,ne yapmalı?: tankın bir combosu yoktur yapmanız gereken canınız yarıya inene kadar (bakın canınız diyorum kalkanınız o mavi şey degil) bütün hasarı alın sonrada kalkan açın peki neden önceden kullanmıyoruz bu ölümsüzlük skilini? çünkü tankın kalkanı gerçekten fazladır. ve ölümsüzlük skilini açınc bu kalkanda dlar buda bize 2x kalkan vermiş olur.

  okumaya zaman ayırdıysanız ne mutlu bana iyi oyunlar tavsiyelerime kulak verirseniz sevinirimm tankın bombasını hatırlamıyorum oyuna tekrar bakıcamm oynarsam söylerim, gerisi sonra gelicek.
 • Glitcher G
  Merhaba Arkadaşlar; Bu gün Size bu oyunda Çok hızlı gitmeyi öğreteceğim.

  Youtube Introsu gibi oldu ama boşverin Neyse biz konumuza geçelim
  Scout: Scout bildiğiniz gibi çevik bir karakterdir. Assassin gibi daha hızlı karakterleri Scout ile yakalamanız 'yada kaçmanız' için öncelikle düşmanı yüksek noktalardan aşağı zıplayarak şaşırtın ve hemen yere inmeden önce Shift tuşuna basın böylece yerde mavi bir iz olacak ve siz adım atmadan koşacaksınız hesapladım ve bu tam 3 kat daha hızlı gitmenizi sağlıyor! Böylece Asssassin tozunuzu yutacaktır.
  Tech-Shocker: Bu iki karakter birbirine çok benzer. Bunun sayesinde hız taktikleride biribiri ile aynı. Koşarken peşinizdeki size yakalamak üzereyken Tekme yani e ye basın. Böylece kısa bir hız alırsınız bu da neredeyse 2 saniyelik 7 kat bir hız sağlamış olacak.Garantidir Robotunuzun midesi bulanacak sadece şakaydı NEYSE!
  Evet arkadaşlar ne yazık ki bu yorum da burada bitiyor Öbür karakterler ile de hızlı yöntemler bulursanız lütfen bana yazın.
 • Arif Kaba
  Evet editörüm sadece ödeme şekilleri farklı dilerseniz onuda söliyeyim (fakat baya uzun oldu editörüm kusura bakmazsınız umarım)

  Kongregateden eğer bir hesap kurduysan cep tel. ile kredi alış fiyatları (bunda çekeceğiniz telefon numarasına bir sms gelicek
  sonrada orda yazıcak neye göndereceğinizi sizde yapılan alışverişi onaylamak için onay mesajı atacaksınız)

  12 kredisadece TL6.00
  18 kredi sadece TL9.00
  36 kredi sadece TL18.00
  82 kredi sadece TL40.00
  180 kredisadece TL80.00

  Paypal yada kredi kartı ile alış fiyatı (paypalda email ile kart no. su istiyor,kredi kartındada belirli bir kaç
  bilgiyi vermelisiniz)

  $5 (15TL) 50 KREDi
  $10 (30TL) 100 KREDi +10 BONUS KREDi
  $20 (60TL) 200 KREDi +25 BONUS KREDi
  $50 (150TL) 500 KREDi +65 BONUS KREDi
  $100 (300TL) 1000 KREDi +150 BONUS KREDi

  Hesabını eğer fft den kurduysan slug (fft de slug geçiyor) alış fiyatları

  Paypal, Prepaid, Banka ve xsolladaki alış fiyatları (bunda kartınızdan çekmek için kartınızın belirli bir kaç rakamını veriyorsunuz)

  TL300.54=1,150 slug
  TL150.27=565 slug
  TL60.11= 225 slug
  TL30.05= 110 slug
  TL21.04= 70 slug
  TL15.03= 50 slug

  Cep telefonundaki alış fiyatları (bunda alış seçeneği çok daha geniş) (bunda çekeceğiniz telefon numarasına bir sms gelicek
  sonrada orda yazıcak neye göndereceğinizi sizde yapılan alışverişi onaylamak için onay mesajı atacaksınız)

  TL55.47= 203 slug
  TL33.28= 122 slug
  TL22.19= 74 slug
  TL17.75= 59 slug
  TL11.09= 37 slug
  TL6.66=23 slug
  TL4.44=15 slug
  TL2.22=8 slug

  TL70.00= 265slug
  TL50.00= 185slug
  TL30.00= 111slug
  TL20.00= 68slug
  TL15.00= 51slug
  TL10.00= 34slug
  TL5.00= 17slug
  TL1.00= 4slug

  TL100.00=375slug
  TL30.00= 100slug
  TL20.00= 67slug
  TL17.00= 57slug
  TL12.00= 40slug
  TL5.00= 17slug

  TL300.54=1,150slug
  TL150.27=565slug
  TL60.11= 225slug
  TL30.05= 110slug
  TL21.04= 70slug
  TL15.03= 50slug

  Ev telefonu ile alış fiyatları (fakat arkadaşlar ev telefonundan almak cep telefonuna kıyasla daha pahalıdır)
  (belirli bir numarayı arayacaksınız sonrada size sipariş numarasını soracak sizde yazacaksınız)

  TL300.54= 748slug
  TL150.27= 368slug
  TL60.11= 147slug
  TL30.05= 72slug
  TL21.04= 46slug
  TL15.03= 33slug

  En son olarak fftden oynayan arkadaşlara bir şey daha söliyeyim sakın arkadaşlar 50 slug 5 tl felen onun gibi şeyler yazan
  yere girmeyin ve giripde çekmeyin çünkü onlar 1dolar=1tl esasına göre yazılmış öle ama bizde 1 dolar 1 tl mi?Evet editörüm sadece ödeme şekilleri farklı dilerseniz onuda söliyeyim (fakat baya uzun oldu editörüm kusura bakmazsınız umarım)

  kongregateden eğer bir hesap kurduysan cep tel. ile kredi alış fiyatları (bunda çekeceğiniz telefon numarasına bir sms gelicek
  sonrada orda yazıcak neye göndereceğinizi sizde yapılan alışverişi onaylamak için onay mesajı atacaksınız)

  12 kredisadece TL6.00
  18 kredi sadece TL9.00
  36 kredi sadece TL18.00
  82 kredi sadece TL40.00
  180 kredisadece TL80.00

  Paypal yada kredi kartı ile alış fiyatı (paypalda email ile kart no. su istiyor,kredi kartındada belirli bir kaç
  bilgiyi vermelisiniz)

  $5 (15TL) 50 KREDi
  $10 (30TL) 100 KREDi +10 BONUS KREDi
  $20 (60TL) 200 KREDi +25 BONUS KREDi
  $50 (150TL) 500 KREDi +65 BONUS KREDi
  $100 (300TL) 1000 KREDi +150 BONUS KREDi

  Hesabını eğer fft den kurduysan slug (fft de slug geçiyor) alış fiyatları

  Paypal, Prepaid, Banka ve xsolladaki alış fiyatları (bunda kartınızdan çekmek için kartınızın belirli bir kaç rakamını veriyorsunuz)

  TL300.54= 1,150 slug
  TL150.27= 565 slug
  TL60.11= 225 slug
  TL30.05= 110 slug
  TL21.04= 70 slug
  TL15.03= 50 slug

  Cep telefonundaki alış fiyatları (bunda alış seçeneği çok daha geniş) (bunda çekeceğiniz telefon numarasına bir sms gelicek
  sonrada orda yazıcak neye göndereceğinizi sizde yapılan alışverişi onaylamak için onay mesajı atacaksınız)

  TL55.47= 203 slug
  TL33.28= 122 slug
  TL22.19= 74 slug
  TL17.75= 59 slug
  TL11.09= 37 slug
  TL6.66=23 slug
  TL4.44=15 slug
  TL2.22=8 slug

  TL70.00= 265slug
  TL50.00= 185slug
  TL30.00= 111slug
  TL20.00= 68slug
  TL15.00= 51slug
  TL10.00= 34slug
  TL5.00= 17slug
  TL1.00= 4slug

  TL100.00=375slug
  TL30.00= 100slug
  TL20.00= 67slug
  TL17.00= 57slug
  TL12.00= 40slug
  TL5.00= 17slug

  TL300.54=1,150slug
  TL150.27=565slug
  TL60.11= 225slug
  TL30.05= 110slug
  TL21.04= 70slug
  TL15.03= 50slug

  Ev telefonu ile alış fiyatları (fakat arkadaşlar ev telefonundan almak cep telefonuna kıyasla daha pahalıdır)
  (belirli bir numarayı arayacaksınız sonrada size sipariş numarasını soracak sizde yazacaksınız)

  TL300.54= 748slug
  TL150.27= 368slug
  TL60.11= 147slug
  TL30.05= 72slug
  TL21.04= 46slug
  TL15.03= 33slug

  En son olarak fftden oynayan arkadaşlara bir şey daha söliyeyim sakın arkadaşlar 50 slug 5 tl felen onun gibi şeyler yazan
  yere girmeyin ve giripde çekmeyin çünkü onlar 1dolar=1tl esasına göre yazılmış öle ama bizde 1 dolar 1 tl mi?
 • Alihan Geldi
  Oyunda shift (caps lock tuşunun altında) ile yerçekimi sağlanır genellikle yokuşlarda kullanılır (inerken) ve sizi hızlandırır.

  right-click (sağ tuş) hedefe kitlenmenizi ama normaldaki atış hızınızın düşmesini sağlar (yarım saniyede bir 5 mermi robottan robota değişir)

  "T" tuşu ile herkeze konuşma imkanınız olur.

  MODLAR

  TDM: Takım savaşı modu(en çok kill alan kazanır).
  CPS: Belli alanları ele geçirme modu.
  KOPHT: (tam ismi bumu bilmiyorum) Belli bir alanı savunma modu.
  PL (yeni eklendi): Belli zeminlerde durarak karşıdaki takımın bölgesine belirlenen makinayı takımınızla ulaştırmak.
 • Gökay Çelik
  Herkeze merhaba arkadaşlar ben Gökay. Yıllar sonra sizi görmek ne kadar güzel.
  Size ipucu vermek istedim aslında karakterlerin güçleriyle ilgilendigim için onları göstericem...

  Scout: Hızlı fakat çok güçlü deyil ve canı az.
  Gunner: Uzaktan çok keskin hasarlar verebilir canı ortadır ve gücü de ortadır.
  Tank: Çok güçlüdür yakından çok hasar verir ve canı çok fazladır.
  Tech: Arkadaşlarına can verebilir ve taret kurabilir. Canı çok azdır ve güçlü deyildir (kısaca healer diyelim).
  Blazer: Ortalıgı yakıp geçen bir silahı vardır yakından fazla etkili uzaktan hiç gibidir. Güçlüdür ve canı azdır fakat defanse (kalkanı) si yüksektir.
  Assassin: Mükemmel bir kamuflajdıdır ayrıca favorimdir. Çok güçlü olmasada güçlüdür ve canı ortadır.
  Shocker: Tesisatçı gibi düşünün ama eletirik. Güçlüdür, canı fazla yoktur.
  Commander: Komandodur. Güçlüdür, defansı normaldır canı ortadır. (Tanktan sonra en güçlü karakterdir)

  BomBer ve Blaster hakında hiçbir bilgim yok hiç görmedim fakat onlarda güçlüdür belki.

  Karakterlerin kendine öz özellikleri vardır hepsi 5 veya 10 adam öldürünce açılır.

  Adamı satın alırsanız güçlendirebilirsiniz o özellikleri. Evet tam unutuyordum bazen bazı karakterler bedava olabiliyor yani bedava oynamak için izin veriyor oyunun kurucusu...

  Yardımım dokunduysa ne mutlu bana.

  Oyunda güncelleme var 5 güne açılıcak merak etmeyin...
 • Ahmet Bilgehan Dedelin
  Google Chrome 42. versiyon güncellemeleriyle birlikte Unity Web Player ve birçok eklentinin çalışmasında sorun yaratmaya başladı. 3d oyuncularının “3D oyunları oynayamamasına” neden oldu.

  Eğer siz de Google Chrome’da oyunlarımızı oynayamıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek 3D oyunları oynamaya başlayabilirsiniz.

  3d oyunları oyunları oynayabilmeniz için ilk olarak Unity Web Player‘ı bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Unity Web Player’i indirmek için buraya tıklayın.
  Daha sonra Google Chrome’u açın ve adres çubuğuna chrome://flags/#enable-npapi yazın ve giriş yapın.

  Ardından açılan sayfadaki Enable NPAPI özelliğini etkinleştirin ve Google Chrome’u kapatıp tekrar açın.

  Sonra herhangi bir 3d oyun açın ve site yazdığımız yerin en sağındaki yıldızın yanındaki yeri açın. Sonra eklentiye izin ver diyerek oynamaya devam edin.
 • Bysspro Man
  Oyun çok güzel. 5 puan verdim. Şimdi sizlere oyundaki bazı Herolardan bahsetmek istiyorum.

  GUNNER: Silah üzerine kurulmuş olup güzel bir karakterdir. Profları 1 maçta 15-20 kills çıkartırken Noobları 5 kills çıkartıyor... (Tavsiye Etmem)
  SCOUT: Hızlıdır. Kılıçı silahından çok fazla daha zarar verir. İyi kullanırsanız ne mutlu size. Biraz noob ancak iyi denilebilir. (Genede Tavsiye Etmem)
  TECH: Kendisine can basar. Kendi kendini tedavi eder. Çook noob bir Hero'dur. Profları vardır. (Tavsiye Etmem)
  TANK: Güzel bir herodur. Herkesi ezebilir. Kalkanı vardır ve sizi mutlu eder. (Eh...Güzel)
  BLAZER: Ateş silahları vardır. Heroları yakarak öldürür. Taktikleri vardır. Güçlüdür (Güzel)
  ASSASSİN: Heroların Profudur. Güçleri mükemmeldir. Görünmez falan olur. (Süper.) (King)
  BLASTER: Herkesi ezebilir. Bu hero çok güçlüdür. Hatta Tankı bile ezer. Ondan dolayı çok güzel bir herodur. Kolay kolay ezilmez. Hatta ezer. (Kesinlikle Güzel.)
  Shocker: Shuttle Bay map'inde çok güzel oynar. Diğer map'lere gelmez zaten. Ama güzel. Biraz Ezik. (Olabilir)
  Commando: Bilgim Yok. Ama oyunda çok az kişide vardır. En pahalı herodur.
  Bomber: Bilgim Yok.
  Herkese İyi Oyunlar Dilerim
  Good Games
 • Oğuzhan Temiz
  Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere oyun hakkında bi bilgi vericem karakter sistemi nasıl çalışıyor bedava kahramanlar.
  bedava kahramanlar nasıl geğişir? bedava kahramanlar arasıra otomatik ve sizin aldıgınız kahramana göre değişir. ÖR: benim tankım ve gunnerim vardı [bedava] ve ben gunnerimi gerçekten satın aldım ve bana blazer açıldı (kanıtlanmıştır) ve ayrıca sanırım haftada 1 değişime uğrarlar. Eğer daha karakter ile paylaştığım bilgilere bakmadıysanız hemen aşağıda.
 • Ahmet Bilgehan Dedelin
  Scout Bilgi:
  Scout hızlı bir karakterdir. Adam öldürmek için farklı yollar vardır.

  1- Adamın yanına hızla gitmek ve hasar almamak için E yeteneğini kullanın. Ve Q yeteneği ile etrafında dolana dolana vura vura öldürün.
  2- Silahla yukarıdan vurun size doğru geldiğinde SPACE-Vuruş yapın havada kılıç ile rahatlıkla öldürürsünüz.
  3- Teke tekte Sırasıyla E-Q-R yapınız. R çok güçlü bir vuruş yapar.
 • Demir Oyunda
  Merhaba arkadaşlar bugün sizlere scout hakkında bilgi vereceğim: scout kılıçlı bir karakterdir karakterin

  Skilleri:
  Q skili: hızlı koşmaya yarar (havada kendinizi bırakırsanız jet gibi uçarsınız)
  E skili: havada ileri tabak gibi bir aletle uçmanızı sağlar (ama ileri doğru gidersiniz)
  F skili: bir yere patlayıcı bomba gibi bir şey atar ondan ışıklar çıkar oyuncu o anda sizi hedef alamaz.
  bu karakterin hatırladığım kadarıyla 3000 yada 2000 canı vardı böyle bir karakter karakteri almanızı biraz tavsiye ederim iyi oyunlar iyi eğlenceler.

  Demir Oyunda
 • Batuhan Çağlayan
  ROBOTLAR HAKKINDA BİLGİ

  Gunner: Bu robot silah üzerine yoğunlaştırılmış özelliklere ve silahlara sahiptir 1. silahı taramalı bir tüfek 2. silahı ise bir keskin nişancı tüfeğidir q skili nişan almanızı sağlar ama yerinizi daha fazla belli eder nişan almasıın avantajı silalarının verdiği hasarı artırmasıdır e skili olan dönen tekme genellikle ani hareketler daha yukarı zıplama ve kaçma kovalama için olsada rakibiniz çok yakındaysa belli bir hasar ve savurma özelliğine sahiptir f skili (bombası) elips şeklinde bir bomba atar bomba çarptığı ilk zeminde alan etkili hasar verir.

  Tech: Bu robot support (destek) görevi üzerine yoğunlaştırılmıştır 1. silahı ortalama hızda mermi atan ve mermileri duvarlara geldiğinde seken bir atış yapar 2. silahı iyileştirme üzerine oluşturulmuştur. Q skili istediğiniz bir zemine belli alandaki rakiplere otomatik hasar veren bir taret(makine) yerleştirir tareti iyileştirme skili ile canını yükseltebilir. e skili alan etkili iyileştirme skilidir hem kendisini hemde yakındaki dost robotları iyileştirir. f skili(bombası) mayın şeklindedir herhangi bir yüzeye attığınızda belli bir süre kalır ve üzerine basan rakip robotlara hasar verir


  Scout: Bu robot hız üzerine tasarlanmış kısa sürede en fazla hasarı vermeye odaklanmıştır. 1. silahı taramalı tüfek 2. silahı ise katana( uzun bir japon kılıcı türü)silahıdır q skili size diğer robotlara kıyasla oldukça ama oldukça hareket hızı verir(bu hareket hızı havada uçuş esnasında da oldukça etkilidir.) e skili havada istediğiniz bir konuma yada yerde uçan bir tekmeyle hızla gider önünde bir rakibe çarparsa rakibi savurur f skili (bombası) yere atıldığında o anki rakip robotların sersemlemesi saplar (ortalama 5 sn kadar)

  GENEL BİLGİLER

  Oyunda shift (caps lock tuşunun altında) ile yerçekimi sağlanır genellikle yokuşlarda kullanılır (inerken) ve sizi hızlandırır

  right-click (sağ tuş) hedefe kitlenmenizi ama normaldaki atış hızınızın düşmesini sağlar (yarım saniyede bir 5 mermi robottan robota değişir)

  "T" tuşu ile herkeze konuşma imkanınız olur

  MODLAR

  TDM: Takım savaşı modu(en çok kill alan kazanır)

  CPS: Belli alanları ele geçirme modu

  KOPHT: (tam ismi bumu bilmiyorum) Belli bir alanı savunma modu

  PL(yeni eklendi): Belli zeminlerde durarak karşıdaki takımın bölgesine belirlenen makinayı takımınızla ulaştırmak


  REHBERLERİM DEVAM EDECEK...
  (yakın zamanda çok daha ayrıntılı rehberler) İYİ OYUNLAR.
 • Ersin Hafızoğlu
  COMMANDO Karakteriyle hakkında bilgi:
  Merhaba Arkadaşlar Bugün yeni gelen karaktere tanık oluyoruz. Karakterimiz Commando. Commando Bir Hem Yakından Hem Uzaktan hasar veren bir karakterimiz.

  Skilleri
  Q SKİLİ: Q Skili bir süre içinde 400 can yeniler. Atış Hızını Arttırır ve bildiğim katarıyla jetin yani uçtuğumuz aletin daha güçlü çalışmasını sağlar. (Tam Olarak Bende Anlayamadım.)
  E SKİLİ: E Skili karakterimizin omuzuyla güçlü bir vuruş yapmasını sağlar. Hem Fazla Hasar verir hemde hasar alan karakter bir kaç saniye sersemler.
  F SKİLİ (Yani Bomba): Karakterimiz Bir yere Bomba Atar ve o bombayı istediği zaman bomba atma tuşuna basarak patlatabilirsiniz.
  NOT: Eğer Bomba attıysanız onu patlatmak zorundasınız. Yani O bombanın yanına bomba atamazsınız.

  Evet Skillerini Bitirdik Arkadaşlar Şimdi sırada Silahlar ve Birkaç Taktik Var.
  1.SİLAH (Otomatik Pompalı): Evet Bu Karakterimizin İlk Silahı. Bu silah bildiğiniz pompalıdır yani rakibe fazla hasar verir ve bu silahın kurşunları gözükmez. Bu Silahta Pek Ayrıntı Yok Bildiğiniz Pompalı yani...Ancak Şöyle Birşey Var Q Skilimizi kullanınca daha hızlı vurmaya başlıyor.
  2.SİLAH (Hızlı Ateş Eden Dürbünlü): Bu silahımız çok hızlı ateş eder. Yani Tank karakterimiz normal nasıl düz ateş ederken ediyorsa Bu Silahta o kadar hızlı ateş eder. (O kadar Hızlı Yani.)

  TAKTİKLER:: Karakterimiz Hem Uzaktan Hem Yakından Oynanabilen Karakterimizdir. Canı 3000 Dir. Bu Olayı Açıkçası Sevdim. 2000 Leri Kolaylıkla öldürebilirsiniz. Hatta Bu 4000 Canlı Olan Karakterlerimizide Zorlayabilir.

  ÖLDÜRME COMBOSU: EF. Bu Karakterimizin Combosudur. Eğer Bu 4000 lik karakter ise Q skili Gerçekten Çok İşe Yarayabilir. Yani Anlayacağınız Q Skili Atak Skili Değildir. (Yani Bir Şey Atmıyor Almıyor Vurma, Kaçma vb.) Sadece Hızlı Ateş etmemizi sağlar ve 400 can basar. O jet Olayını Anlayamadım.
  Evet Commando Karakterimizden Bu kadar Almanızı Tavsiye ederim şuan 15 Slugs. (15 Gerçek Parayla Alınabilen Para.) veya hatırladığım Kadarıyla 18000 Oyun Parası. Benden Bu kadar herkese iyi oyunlar...
 • Talha Arslan
  Merhaba Arkadaşlar Ben Talha

  Bugün Sizlere Online Robotların Savaşı (Freefall Tournament)'nın robotlarını ve taktiklerini sizinle paylaşacağım.

  ROBOTLAR

  Gunner: Arkadaşlar silah dalında uzmandır.Ben oldukça prosuyumdur.Gunner taktiği Training Arena'da oynuyor iseniz sol ve ya sağdaki direklerin en üstüne çıkın Q ya basıp sniperle adamları öldürün.

  Scout: Arkadaşlar bu karakterin bir kılıcı (Doped Saber) vardır.O yüzden kendisini çok severim. Taramalı tüfeği de var fakat ben pek onu kullanmıyorum. Taktiği ise çok basit. Kılıcınızı alın adama E basın bir kaç kez vurun ve R basıp kaçın. Adamın Ölme Oranı %90

  Tank: Arkadaşlar Tank ın da Scout a benzer bir baltası ve Heavy Machinegun u vardır.Gayet güzeldir canı 4000 dir. Kendisi gene çok severim. Taktiği ise adama gidin adam size saldırmaya başladığında Q a basın kalkanınızı açın E ye basın bir dirsek atın ve isterseniz baltayla isterseniz silahla dalın. Ölme Oranı %50-%90.

  Tech: Arkadaşlar bu robotun özelliği can basabilmesi ve Suppressor adı verilen bir taret kurmasıdır.Seken mermili bir silahı vardır. Proları da vardır fakat ben prosuyum diyemem. Taktiği ise Training Arena da iseniz adamların baselerinin arkasına bir Taret (Supperssor) kurup ona arada bir can basıp doğan adamları öldürebilirsiniz. Sonra adamlarınız orda birekecektir zaten.

  Blazer: Arkadaşlar bu robotla ilgili çok bi bilgim yok çünkü benim oynadığım robotlar ilk 4 robottu sonrasında çok bişey bilmiyorum size gördüklerimi anlatıcam. Arkadaşlar Blazer'ın Yakıcı bir silahı vardır ateş üfler resmen. Taktiği ise gördüğüm kadarıyla adamları F bombası ile biraz yakıp sonra ateş üfleyen silahıyla yakar. (Tam bilmiyorum demiştim)

  Assassin: Kendisini almak için resmen para kasıyorum. Kukri ye benzer bir bıçağı vardır. Needlers diye bir silahı vardır. Taktiği ise gördüğüm kadarıyla görünmez olup posion atıp adama dalmak.

  Blaster: Arkadaşlar Roketatar ı vardır. Minigun gibi bir silahı vardır. Taktiği ise galiba birkaç roket atıp minigun la taramak.

  Shocker: Maalesef bir bilgim yok.

  Bomber: Arkadaşlar bomba atan 2 küçük silahı var.İkinci silahını görmedim hiç. Taktiği galiba adamların arkasından dolaşıp öldürmek.

  Commando: Arkadaşlar yeni update ile geldiği için oyunda çok az var fakat silahlarını biliyorum. Pompalı bir silahı.Pompalı bir sniperi var. Galiba Taktiği gizlice Öldürmek.

  Arkadaşlar Gelelim Kontrollere
  Shift: Yerçekimi
  Q,E,F: Her karaktere göre özel yetenekler.
  W: İleri
  S: Geri
  D: Sağa
  A: Sola

  Rütbeler (Benim bildiklerim):
  Cpl: Carporal
  Sgm: Sergeant
  MSg: Master Sergeant
  Sgm: Sergeant Major
  G1: General 1
  G2: General 2

  Arkadaşlar benden bu kadar bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim Adım TCTEN Sgm rütbeliyim isterseniz beraber oynayabiliriz iyi robotlar iyi çatışmalar.
 • Nurettin Ünal
  Arkadaşlar oyuna en son gelen robot olan commando hakkında bilgi vericem

  Commando (Komando): Hızı normaldir, uçuşu normal, refleks normal. Q skili yavaş yavaş 400 can verir robotu biraz hızlandırır ve hızlı ateş eder. E skili ise vurur ama kımıldamadan adam yanınızda değilse kullanmanızı önermem. F yani bombası uzaktan kumandalıdır bir seferde en fazla bir bomba atarsınız. Attıktan sonra adam gelince F ye bida basın bomba patlar. Gelelim silahlara 1. silahı gunnerin silahı gibi dürbünlüdür ve hızlı ateş eder ama pek uzağa gitmez 2.silahı ise pompalıdır ve güzeldir.

  NOT: shift tuşu ile kayılır.
  Sorularınızı bana iletebilirsiniz ama ne olur en güçlü robotu sormayın cevaplarım ama şunu unutmayın en güçlü robot sizin en iyi oynadığınız robottur.
  En güçlü robotu çoğu kişi tank der bencede tank ama ben onu kullanamıyorum. Scout bile beni o robotla öldürür ama ben scoutun anasını ağlatmışımdır.
  Bir keresinde karşımda 3 tank birinin canı yarım, 1 gunnere tektim ve scouttum hepsi geberdi.
  Oyunda en güçlü robot diye birşey yok. En güçlü robot senin profesyonel olduğun robottur.
 • Adil Hamamcı
  Merhaba arkadaşlar ben 2 ana karakter hakkında bilgi vereceğim.

  Gunner: Silah dalında uzmandır.Bu karakterle 2. silahı alarak uzakta oynamanızı tavsiye ederim.Uzakta oynarken düşman size gelemiyecekse 1. skilli kullanarak saldırınızı +200 artırın. Adam yakındayken 2. skille dönerek 3. skille bomba atın.

  Scout: Çok hızlıdır fakat canı azdır. 2. silahı kılıçla oynamanızı tavsiye ederim. 1 ve 2. skili aynı anda kullanarak düşmana yaklaşın. Yeterince yaklaşarak R ye basın. Bu zırhı tamamen yok eder. İşinnizi kolaylaylaştırır.

  Bilgi Shift tuşu ile yerekimine sahip olarak hızlıca kayabilirsiniz.
 • Oğuzhan Temiz
  Merhaba Bu Gün Sizlere Karakterler Taktikler wb şeyler hakkında bilgi vereceğim:

  Gunner: Silah Dalında Uzmandır Hızı normal gücü fazladır bonbayı daha çok tank,assasin ve scout üstünde kullanın silah warken asla kullanmayın skiller wardır 1. skil ile eyilip %200 hasar verebilir ancak haraket edemezsiniz (pek önermem)

  Scout: bonbası tank için yaratılmıştır 2. silahı kılıcı ile sağ tık bastırıp r yebasarsanız tankın kalkanını bile hemen tüketirsiniz ama hasarda pek iyi değildir kılıçla dalarken iyi oynuyorsanız sağ tık yapmadan saldırın daha hızlı wurur ve daha kolay alırsınız.

  Tank: işte gönüllerin fedası Tank sawunması diğerlerine göre cok iyidir yawaştır ama iyidir önden gidin scout ları hemen arkanızda tutun. 2. silahı Scout Taki Gibi balyoz-balta birleşimidir r ile güçlü bir darbe indirim 2 1 wurus ile assasin e tek atabilirsiniz.

  Blazer: ve işte kral kimsenin alamadığı karakter comando'dan sonra en güçlüdür hiç bir karakter comandoya erişemez. 2 sialhı wardır birisi sürekli değil ama uzun menzil süren ateş lazerdir sağ tk yapmadan öldürmeye çalışın yakındaysa 1 i alın 2 3 kişi iseler 2 bonba atıp alev hamlesi basın hemen ölürler asla birini yanınızda tutmayın sizden faydalanıp kasılırlar.

  Blaster: Asla Yakalanmayın nedendir bir füzesi wardır menzili fışkırıyor peşini bırakmıyor minigun una yakalandıysanız hemen menzilinden çıkın bir tanka değil Scout Veya Assasin E sığının ama neden assasin ile scoutun r hamlesi ve özellklerini aynı anda kullanırsanız blaster in şansı kalmaz.

  Shocker: 2. silahı aşırı iyidir bir ucan gemi mapı war adını unuttum oraya uçarken o silahle ateş edip hamle kullanın içindeki herkes hasar yer, birde kalkan basan sialhı wardır hasarda werir.

  ASSASİN: işte benim adamım fazlasıyla uzmanıyımdır tutummu bırakmam. bütün hamleleri özellikle R yi kullanın blazer ve tank ı kolay alır ama comandoya ulaşamaz fazlasıyla silah uzmanıdır Gunner in 2. versionu gibidir.

  Tech fazlasıyla kötüdür prolarıda vardır daha çok silahına can basarlar Scoutla sadece kılıç ile kesebilirsiniz.

  COMANDO: Bilgi Veremeyeceğim Oyunda Ancak 30 civarlarında bulunuyor

  Bomber: biraz bilgim var onları paylaşaacağım~ yakına gelmeyin hep uzkta durun hemen avlanırsınız silahları çok ağır değil ama iyidir 2.000 canı vardır uzakta durmayın kılıclı karakterdeyseniz kılıçla saldırın aksi taktirde ölürsünüz.

  Benden Bu Kadar! Ne Mutlu Yardımcı Olduysam Bana! iyi oyunlar unutmayın "R", "piçak".
 • Ersin Hafızoğlu
  Bomber bende var. Bir Baktım param 28000 Hemen bomber alıyım dedim ve aldım şimdi biraz taktik vereyim. (Çoğunuzda yoktur ama bu bilgi önceden işe yarayabilir. Bende Yeni aldım ama bir kaç taktik söyleyeceğim.)

  1. Silahı çok uzaktan ve topluluğa girmeden yokedebilirsiniz.
  2. Q ne işe yarıyor.derseniz o q havada ototmatik dümdüz uçmanızı sağlıyor.Mesela İlk Zıplayıp ve uçup sonrada q skilini kullanarak Havada süzülebilirsiniz.
  3. Blaster Tank Gibi Herolara (Karakterlere) Yaklaşmayın. 1. Silahla Uzaktan Vurun.Görünürseniz kaçın çünkü canı 2000 dir,
  4. Q skilini anlattım. E skili Çok iyidir. E skiliyle Q yü birleştirsek çok iyi bir uçuş mesafesi yakalayabilirsiniz.F skilli (Bombası) Shocked (Elektrik,Sersemletme) dir.Tank Gibi Heroya Kaçarken Şu Komboyu yapabilirsiniz. FEQ,F skilini tanka atarak onu sersemletebilirsiniz sonra EQ Kombosunu yaparak kaçabilirsiniz ama hızlı olmalısınız peşinizden gelmeye çalışırsa yavaş yavaş dalmaya çalışın. Sonra Baseye girip Hangi Karakterle İyi Oynuyorsanız Onu Seçin ve öldürün.
  Benden Bu kadar. Fakat şunu söylemeliyim ki ne kadar güzel karakter gelirse gelsin Benim Favorim Tanktır. İyi Oyunlar.
 • Ersin Hafızoğlu
  Arkadaşlar Şimdi size çok fazla hasar vermeyi öğreteceğim. Gunner Olun ve Diğer karakteri olabilmeniz için 30 saniye bekleyin. Bekledikten sonra şunu yapacaksınız: İstediğiniz karakteri tam olcakken Q tuşuna tıklıcaksınız ve karakteri olcaksınız. Eğer karakterinizin etrafına kırmızımsı daireler varsa oldu demektir. Yani 2 kat hasar vereceksiniz. Scouttada olabiliyor. Bunun aynısı yapacaksınız ama bu sefer scout olcaksınız. İstediğiniz karakteri tam olcakken Q sa basıp oluyorsunuz. Eğer uçarken karakteriniz çok hızlı gidiyorsa GLİTCH (YANİ HİLE) gerçekleşmiş oluyor. Bunlar kesinlikle gerektirmez bunlar oyun hatasıdır. Yani kullanmak serbest. Bunu Çok profesyonel Oyuncuların olduğu yerde kullanın. Kullanmazsanız gerçekten ezilirsiniz. Bu Glitchleri kullanırken ölürseniz sıfırlanır. Yani Fazla Hasarı Assasine, Scoutun hızını Tank ve Blaster de kullanın. Ama kullanmanızı pek önermem çünkü hileli oyun hiç güzel olmaz.
  Benden bu kadar Herkese iyi oyunlar.
 • Ersin Hafızoğlu
  UPRADGESLER-Upradgesler Karekterinizi Güçlendirecek ve en fazla 5000 paraya Satıla bilen güçlendirmelerdir.
  Anlamları:
  Precision-Daha az Hasar Almanızı Sağlar.
  Defense-Daha iyi Savunursunuz.
  Attack Speed-Daha Hızlı Ateş edersiniz.
  Ground Speed-Daha Hızlı koşarsınız.
  Thrust-Uçarken Daha Az Jet Azalır.
  Recharge-Jetinizin Hemen Dolmasını Sağlar.
  Bunlar Sadece Aldığınız Karakterlerde Geçerlidir. Bedava Karekterlerde işlemez.
  Benden Bu Kadar,herkese iyi günler...
 • Bora Aydın
  Arkadaşlar, Şimdi Size Scout olarak birkaç teknik vereceğim:
  -Blazerler en büyük düşmanınızdır.Onlarla savaşırken önce kilit engelleyici bomba atıp, uçarak yukarıdan Assault Silahınızla tarayın. Öldürmek hakkında garanti veremem ama en azından canını azaltıp kaçmasını sağlayabilirsiniz.

  -Assassinlerle savaşırken fazla yakınlarında durmayın, Assassinler fazla güçlü olmasada sağlam bir zehir sizi bitirebilir. Blazer tekniğini uygulayın. Canı azsa yerden dash yaparak bitirebilirsiniz.

  -Shocker ve Tech classları sizin için en kolay avdır. Öldürmek için kilit engelleyici atıp, hız basarak dash atmanızı öneririm. Gayet etkili ^^

  -Tanklar için yapacağınız şey kolay.Önce assault ile tarayarak ölümsüzlüğünü açmasını bekleyin, açtığında kaçın.Bittiğinde ise kilit engelleyici atıp kalkanı bitene kadar tarayın. Bittiğinde hız ve dash onu sonlandıracaktır.Bol bol dodge atmayı da ihmal etmeyin.

  -Gunner için her teknik geçerli. Ister full tarayarak , ister biçerek öldürün. Size kalmış. Fazla güçlü değiller.Ama sniper varsa, yanına gidene kadar dash atın ki hızlı olun ve yakalaması zorlaşsın.

  -Blaster için teknik Blazer classına benzer. Fazla uzak durmayın ki minigunla sizi köfte yapmasın. Saber Bladenizi kullanın. Önce kilit engelleyici atıp arkasına geçin ve kılıçla abanın. Canının yeterince indiğini düşünüyorsanız Jetpack ile yükselip assault rifle ile işini bitirin.

  Bu kadar arkadaşlar. Scout'u herkese öneririm.(yeni başlayan olun,uzman olun yinede kullanışlı.)

  Oyunda adım: Rivail
  Rütbe: Sergeant Majot (SgM)

  İyi oyunlar
 • Ersin Hafızoğlu
  Arkadaşlar Tavsiyem Tanktır. ÇÜNKÜ TAM ÖLCEKKEN KALKAN KULLANIP KURTULABİLİRSİNİZ ve bombasını kullanmayı unutmayın.Eğer Böle yaparsanız E skilli+Bomba kullanırsanız Sonuç canı çok çok azalır eğer yakındaysanız 2. silahla yani Blitzkrieg Mauler. Eğer Uzaktaysa 1. silahla saldırablirsiniz. 2. silah kullanırken R ye basarsanız güçlü bir hasar verir ve neredeyse Assasine Veya Scouta 1-2 kere vurup R ye basarsanız Çok kolay öldürebilirsiniz ve büyük Topluluklarda kalkan kullanın ve bomba kullanın. Blitzkriek Mauler ile sağ tık yaparsanız bir süreliğine önünüzü koruyacak kalkan olacaktır. Blazerlere karşıda kalkan kullanın ama canınız azaldığında kullanın. E skillini Yani Comet Rushu kaçmaya kalkıştığında veya canı çok azsa kullanın. Bu Yüzden Tankı çok seviyorum.

  Slugs (Kırmızı para) Kazanmak için en kolay yol telefonla yüklemek. Telefon Numaranızı Yazın ve gelen mesaja cevap olarak EVET yazın. Slugsla Karakter, Skin, Bootslar (Daha Hızlı XP veya Yeşil para). Oyunda UPRADGES (GÜÇLENDİRME) vardır.Bunlardan biri Karakterin Hızı, Bunları Yeşil Para ile alabilirsiniz.

  BENDEN BU KADAR. HERKESE İYİ GÜNLER.
 • Baris Demirel
  Karakterlerle ilgili bir kaç ipucu vereyim dedim arkadaşlar.

  İlk olarak free (bedava) lar dan başlıyalım.

  Blaster- İyi bir karakterdir yavaş gider ağır silahlar kullanır vurma derecesi iyi çoğu assasin ve scoutları kolay öldüremesede iyidsir.

  Blazer- Orta derece bir karaketer ateş püskürtme silahı ve ateş lazeri çıkartan bir silahı vardır yavaş yürür vurunca düşman yanar siz vurmasanızda canı gider vurma derecesi ortadır.

  Assasin- Orta derece bir karakter silahı çok vuramaz ama düşmanın zırhı bitince iyi vurur bilgime göre en hızlı karakterdir kılıcı vardır vurunca düşman zehirelenir çok iyi vuramaz ama hızlı olduğu için düşmanı şaşırtabilirsiniz. Not: Kılıç elinizdeyken düşmanın yanına gidip r ye basarsanız özel yeteneğini kullanır sadece onda özel yetenek vardır.

  Shocker- Kötü bir karakterdir ışık silahı vardır lazer çıkarır birde ışık topu atan bir cihazı vardır vurma derecesi kötü genellikle zırh verir korumasız durusa hemen ölür.

  Arkadaşlar bukadar bu karakterlerin zırh derecesi ve canı vardır oyuna girip inceliyebilirsiniz ve skill leri vardır kullanmak için Q-E-F tuşları kullanılır her karakterin 3 skill i vardır. Oyuna eliniz çabuk alışır başladığınızda assasin i kullanmanızı tercih ederim bide bunların gelişmişleri vardır daha güçlüdür neyse benden bukadar. İyi Oyunlar dilerim.
 • Lostrict Lay
  Evet arkadaşlar size oyun hakkında bilgiler vereceğim Öncelikli olarak oyunda karakterler günlük olarak değişir

  Hareket Tuşları: WASD ve ya yön tuşları
  Ateş Etme: Sol Mouse Tuşu ve aynı anda sağ mouse tuşuna basarsak nişan alarak ateş eder ve karaktere kilitlenir geçelim karakterlere

  Karakterler
  Gunner: Assault rifle ve Rail gun adında iki silahı vardır.Adında anlaşılacağı gibi silah alanında uzmandır.
  Tank: 4000 canı vardır ve dayanıklı bir karakterdir. Ancak çok yavaştır. Heavy machinegun adında bir silahı Blitzkrieg mauler adında balyoza benzer bir silahı vardır.
  Scout: Oyundaki en hızlı karakterdir. Canı 2000 dir. Submachinegun adında hafif makineli bir silahı ve doped saber adında bir kılıcı vardır.
  Tech: Can verir. Pulser adında bir silahı vardır. Repair beam adında can verme aleti vardır.
  Blazer: Tank gibi güçlü ve dayanıklıdır flamethrower adında yakından alev atan silahı ve heat ray adında uzaktan alev atan bir silahı vardır.
  Blaster: Oyundaki dayanıklı karakterlerden biridir. Minigun adında güçlü bir silahı ve Heavy Rocket Launcher adında roketatar bir silahı vardır.
  Asassin: Süikastçi karakterdir. Needlers adında çifte tabancası ve ambush blades adında çifte kılıcı vardır.
  Shocker: Kalkan verir. Lightning gun ve orb caster adında iki tane silahı vardır.
  Haritalar: Moon base, Training arena,shuttle bay

  Benden bu kadar yardımım dokunursa ne mutlu bana.
 • Eren Ceyhun
  Oyundaki 2 karakter:

  Gunner: Zayıf bir karakterdir özellikleri sağlam değildir fakat güzel silah kullanır seçmenizi tavsiye etmem.

  Özellikleri:
  Q: Nişan alma yeteneğini arttırır bir lazer koyar fakat hareket edemezsiniz.
  E: Uçan tekme atar çok az can kaybettirir fakat kaçış manevraları yaparken kullanabilirsiniz.
  F: Bir bombadır normal derecede can götürür.

  Assassin: Güçlü bir karakterdir kılıç kullanır silahı fazla can götürmez ama kılıcı güzel kullanır. Her vuruşunda zehir gibi bir şey salgılar kime vurursa canı 100'er 100'er azalır.

  Özellikleri:
  Q: Görünmezlik sadece görünmez yapar eğer ateş ederseniz bozulur. Kısa sürelidir.
  E: Etrafında bir balon çıkarır ve eğer yakınındaysanız canınızı kaybetmeye başlarsınız.
  F: Attığınız kişi veya bölgede olan kişiler can kaybeder.
 • Berat Ak
  Merhaba arkadaşlar Bugün Sizlere Oyun Hakkında Bilgi Vereceğim;

  1. Oyun WASD Tuşları İle Oynanır
  2. Sol Tık İle Ateş Edersiniz Sağ Tık İle Nişan Alırsınız.
  3. Oyunda Her Gün Bedava Karakterler Değişir.
  4. Suikastci Karakter ASSAIN Dir Bana Göre O Güçlüdür.
  5. Avcı Olarak Tanınan Soldier Ve Blazer Dir.
  6. Blazerin 2. Silahı çok işinize yarayabilir Adı Railgun Dur.
  7. Oyun Online Oynanır

  Şimdide Karakterleri Tanıtacağım

  1. Assasin: Genellikle Herkez Bıçağını Kullanır Oyunun En Güçlü Karakterlerindendir.
  2. Gunner: Gunner De Sniper Ve Taramalı Vardır Sniperi Scout un Yarı Canını Götürür Ama Taramalısı Fazla Can Götürmez.
  3. Tank: Dayanıklıdır Ve Güçlüdür Ama Çok Yavaştır Yani Rahatlıkla 2 Adamı Alabilir.
  4. Blazer: Blazerin Canı Tanktan Azdır Ama Railgunu Çok Güçlüdür Ve Menzilide Güzeldir Tanktan Da Çok Hızlıdır.
  5. Tech: Tech Daha Çok ateş eden makina koyar ve adamına can verir.
  6. Scout: Scout Oyunun En Hızlısıdır Gücü Pek Fazla Değildir.
 • Mert Kılıç
  Evet arkadaşlar bende size bu oyun hakkında bilgi vericem oyunu 2 yıldan beri oynuyorum gerçek adı ise: Freefalltournament tir.

  Evet önce oyunun kontrol tuşlarını söyliceğim:
  Hareket ettirme: w,a,d,s tuşları ile karakterimizi hareket ettiririz.
  Yerçekimi: Shift ve w ya aynanda bastığımız da yerçekimi olur ve mavi bir kaykayla fızlıca kayarız.
  Saldırma: Mousenin soluna tıkladığımızda veya basılı tuttuğumuzda normal ateş ederiz,hem sağa hem sola silahlı karakterler için nişan alarak ve isabet ettirerek yavaş vurursunuz. Sonra E ile Q tuşları ile karakterlerimizin kendine has özel harketlerini kullanırız. F tuşu ise özel güçtür her sınıfta bomba gibi şeyleri düşmana atmaktır.

  Karakterler:
  Gunner: Gunner silah alanında uzmanlaşmış bir sınıftır canı 3000 dir ve bi taramalı güçlü bi silahı bide çok güçlü bir sniperi vardır.

  Scout: Scout çok hızlı uçar ve güçlü bi sınıftır ama canı 2000 dir ve çok azdır o nedenle çok kolay ölebilir bi mavi tek uzun ve güçlü dober saper kılıcı vardır ve hafif taramalı bi silahı vardır.

  Tank: Çok büyük,güçlü ve dayanıklı bir karakterdir.canı 4000 dir ve çok fazladır bi kocaman güçlü bir baltası bide büyük güçlü bir makinalı tüfeği vardır.

  Tech: Can verici bi karakterimizdir.kendi kendine ateş eden makinalı tüfekler kurur ve onlara can verir. sonra makinadan diğer kişilere can gider kendisine sürekli can basar ölmesi zordur canı 2600 veya 3000 di galida bi pulser diye taramlı seken bi elektirik silahı bide repair beam diye tamir edici silahı vardır.

  Blazer: Çok güçlüdür yalıcı sialhı ile adamı yakar ve adam 5-6-7 saniye boyunca ateş içinde kalabilir canı 3000 dir bi yakıcı makinesi bide alev atan uzak menzilli sialhı vardır.

  Blaster: Çok büyük,güçlü ve dayanıklıdır roket atar ve minigun adlı makineli tüfek kullanır canı 4000 dir.

  Assassin: Küçük çok yükseğe ve hızlı uçabilen vurunca zehir salan bir karakterdir zehir adamları 3-5 saniye canını ve kalkanını azaltır bi ikili ufak bıçakları bi de ikili yeşil lazerli ufak silahı vardır canı 2000 dir.

  Shocker: Elektirik atan bir karakterdir canı 2600 dür ve bi koruma kalkanı yaratır ona kalkan verir o da diğer oyunculara kalkan atar bi silahı elektirikli taramalı bi silahı ise kocaman eltrik atıcısıdır.

  Haritalar:
  Moon base
  Traning arena
  Shuttle bay
 • Doğukan Üner
  Size oyun hakkında bilgiler vericeğim.İlk önce her gün karakterler degisiyor.Mesela ilk gün Assasin Tech Blaster Scout geldi diyelim. Diğer gün Tank Gunner Shocker geliyor.

  Karakterler ve özellikleri:

  Assasin: Assasin genellikle bıçak kullanılır. Silahı pek iyi değildir. Bıçakla adamı rahatlıkla alırsınız.
  Gunner: Full silaha dayalıdır.Bıcagı yoktur. Silah hariç sadece dönen tekme atabilir.
  Tank: Dayanıklıdır ve güçlüdür. Ama çok yavaştır. Assasin etrafında dönerek kolayca yenebilir.
  Blazer: Blazer Tankdan daha az canı vardır. Savunmasıda Tankdan azdır. Ama Tankdan daha hızlıdır. Düşmanı yakmaya odaklıdır.
  Tech: Tech daha çok turret (kendi ateş eden makina) koyar ve ona sürekli can basar.
  Scout: Scoutda en iyilerden biridir.Hızlıdır.
 • Ümit Ak
  Merhaba Arkadaşlar Karakterlerden bahsetmek istiyorum
  İlk Bedava karakterler gelir 12 saatte değişiyor.
  Gunner i tavsiye ederim scout'a karşı güçlüdür ama mech ve tank kolay yatırır.
  Tank bir çok karakterden güçlüdür ama hızı yüzünden 2 kişiyle rahatlıkla öldürülebilir.
  Scout'u aşırı şekilde tavsiye ederim hızlıdır 2 deki kılıcı varya düşmanı kilitleyin (kılıcı alın).
  Zıplayın ve r ye basın tank bile olsa kalkanını çok indiriyo sonra kaçıp ateş edin isterseniz.
  Tech'i az kişide tavsiye etmem ama takım arkadaşlarınızın canını çoğaltır tech can bakımından rakiplerinden avantajlıdır
  Blazer çok güçlüdür ama kullanmayı bilmek lazım blazerin 2. silahı uzaktan yakar tavsiyem uzaktan yakıp, yanına gidin ve 1 ile ateş edin ölür.
  Assasin Hakkında bir fikrim yok ama onuda edineceğim, shocker iyi bir karakter takım arkadaşlarınızın cana ihtiyacı varsa ya tech yada shocker gereklidir.
 • Ertuğrul Erünsal
  W A S D tuşları hareket etme,
  Maus vurma sağ tuşa basılı tutup sonra sol tuşa basın böylece sizin vurma imkanınız artar.
  Space tuşu zıplama basılı tutunca uçar,
  Canınız azaldımı bir daha dolmaz ama can işaretlerini gördüğünüz an alın tabi canınız azsa.
  Koruma kalkanınız azaldı mı geri çoğalır.
  TAB tuşu oyuncu menüsü (oyuncunun ne kadar öldüğünü oyuncunun ne kadar kişi öldürdüğü yazar.

  İyi oyunlar dilerim.
 • Mustafa Özsipahi
  Size biraz ipucu vereyim.
  WASD (veya ok tuşlarını) + mouse hamle karakteri
  Space- atlama için jetpack aktive
  Sol Shift - jetpack havada aşağı itme; zeminde kayan zaman hareket
  Sol Mouse Button - yangınlar silah
  Sağ Mouse Button - Hedef kilitleri Retikül zaman hedef
  1, 2 - anahtarı silah
  R - yeniden / özel
  Q - özel sınıf belirli güç 1
  E - özel sınıf belirli güç 2
  F - bomba
  T - metin sohbet
  G - takım (grup) sohbet
  C - respawn üzerinde değişiklikler sınıf
  Tab - gösterir ekipleri bilgileri
  O - seçenekleri / ayarlar menüsü
 • İsmet Akkuş
  Merhaba arkadaşlar size ipucu vereceğim ama ciddiye alın.

  Oyunda belirli bedava 4 tane robot vardır:
  1-Assain (En sevdiğim tavsiye)
  2-Blaster (En güçlülerden ama yavaş fazla tavsiyem değil)
  3-Tech (Güzel bir silah ekipmanına sahip ama sevmem)
  4-Gunner (Fazla tavsiyem değil ama siz ginede bir bakın)

  Arkadaşlar oyunda mutlaka assaini kullanın özellikleri:
  1-Çok hızlı koşar doğrudan savaşabilirsiniz.
  2-Toxic silahı kullanır
  3-Çok iyi havaya yükselir
  4-Silahları güzeldir dediğim gibi toxic silahıyla mühtiş şeyler yaparsınız.

  Oyuna başladığınızda çoğunlukla (Bilmeyenler için) Gunner yada texch olursunuz oyunda gördüğüm kadarıyla assein kullanılmaktadır hergün bedava kullanabilirsiniz sadece satın alınca upragde (Yükseltme) yapabilirsiniz.Oyuna girince herhangibir mapa girin. Oyun başladığında "c" ye basın. Sonra gelen skin (Robotlar) bölümünden aşağıya inin imleci az aşağıya alın sonra assaine basın yani selecte. El başladığında assain olamazsınız ölmeniz gekerin unutmayın. Bu arada kontrol tuşlarını belirtmek isterim.
  Wasd: Yön tuşları görevi yapar.
  Sol shift: Aşağı doğru bir eğim olduğunda basarsanız hızınız artacaktır. (Kaykay misali)
  Space: Yukarıya doğru uçarsınız.
  Sol fare: Ateş etmek için bıçak, silah vs.
  Sağ fare: Bu özellik nişan almak için kullanılır. Assain kullanıyorsanız bıçağı seçin sonrada sağ fareye basılı tutarak sol fareye sert basınız uçarak bıçaklayacaktır.

  Kotalı internetle oynamayın turkcell 3G vınn vs.
  Neden dedim çünkü oyun biraz mb istiyor.

  Mutlaka net hızınız 8mbsyi geçmeli yada olmalıdır aksi halde lag donma vs. sorunlar yaşayabilirsiniz.

  Öldürme taktikleri:
  1- Assain kullanın (Hep diyorum)
  2- Sürekli sağa sola dönün uçun adam siz menziline almasın.
  3- Assain kullanıyorsanız adamın yanına giderken "Q" tuşuna basın görünmez olun ve bıçakla öldürmeye çalışın
  4- Oyunda fazla konuşmayın konuşurken öldürelebilirsiniz.

  Benden bu kadar hepinize iyi oyunlar.
 • Susqun Acar
  Merhaba Arkadaşlar Bu Gün Sizlere Vereceğim İp Ucu Oyuna Para[Slugs] Yükleme;

  NOT: Oyunun Para Birimi Slugs - Coins 'dir.

  A- Para[Slugs] Yükleme Türleri;

  1-Paypal
  2-Mobile[Telefon]
  3-Banka Havalesi
  4-Nakit

  B- En Çok Banka Havalesi ve Mobile [Telefon] Kullanılmasının Yanında Diğer Ödeme Çeşitlerini de Deneyebilirsiniz.

  C- Bu Yüklediğim Para [Slugs] ne İşime Yarayacak Diyorsanız Size Şunu Söyleyebilirim;

  - Bir Karakter Alımında Kullanabilirsiniz. (O Karakter Full Sizde Kalır ve Upgrade Bölümü Açılır.)
  - Eğer Para [Slugs] Yüklemek Yerine 10.000 Coins ile de Alabilirsiniz Ancak Bu Çok Uzun Sürer.

  D- Şimdi Nasıl Yükleme Yapacağınızı Anlatacağım.

  1. Oyuna Girin.
  2. Get Slugs Tuşuna Basın.
  3. Ödeme Türünü Seçin.
  4. Ödeme Bilgilerinizi Yazın.
  5. İşlem Tamamlanmıştır.

  Soru: Bu Ödeme Güvenlimidir?

  Cevap: Kesinlikle Güvenlidir Bir Sorun Oluştuğunda Resmi Kurumlara Başvurmaya Kadar Haklarınız Vardır.
 • Susqun Acar
  Merhaba Arkadaşlar Size Bir İpucu Vereceğim.

  Sual: Arkadaşlar Aramızda Bazıları Altında Mavi Işık Olan Robotlar Nasıl Yapıyor?
  Cevap: Arkadaşlar o genelde oyunun başlangıcında yokuş aşağı kaymakta kullanılan bir özellik.

  Sual: Peki Bunu Nasıl Kullanabiliriz ? ve Bu Özelliği Herkes Kullanabiliyor mu?
  Cevap: Elbette Arkadaşlar Bunu Herkes Kullanabilir. Kullanma Tuşu ise 'Üst Karakter' dir.

  İpucumu Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim.
 • Susqun Acar
  Merhaba Arkadaşlar Bu Gün Sizlere Birkaç İpucu Vereceğim.

  1- Arkadaşlar Ben Çok Gördüm Yazı Yazmayı Bilmeyen o Yüzden Onlara Bir Önerim Var. Normalde Başka Oyundaki Türk Arkadaşlarımızla 'T' Harfine Basıp Yazımızı Yazıp Konuşuyoruz. Şimdi Bunu Değiştiriyoruz.

  1- Oyuna Giriyoruz.
  2- Settings [Türkçesi: Ayarlar] Tuşuna Basıyoruz.
  3- Configure Keys [Klavye Ayarlamaları] Tuşuna Basıyoruz.
  4- En Aşağıya Kadar İniyoruz.
  5- Chat [Sohbet] Yazan Kutucuğun Karşısındaki İnput 1 deki 'T' ye Çift Tıklıyoruz.
  6- Sonra Karşımıza 'Press an Key' Yazısı Çıkacak.
  7- Şimdi [Önerim: Enter Tuşuna Basın] İstediğiniz Tuşa Basın ve Bundan Sonra Konuşmadan Önce Seçtiğiniz Tuşa Basıp Sonra Konuşup Sonra Enter 'a Basmanız Yeterlidir.
  8- Son Olarak 'Save Bındıngs' Tuşuna Basıyoruz.

  Not: Bu Tüm Tuşlar İçin Yapılabilir Örn. Yürüme Tuşlarıyla Özel Skill ler Yan Yana Geliyor Karıştırıyorum Diyorsanız Onların Yerlerini de Değiştirebilirsiniz.

  İpucumu Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim.
 • Batuhan Çağlayan
  Robot Özellikleri Nelerdir ?

  Blazer: Blazer ateş püskürten ve ateşi kullanarak düşmanlarını yakıp büyük hasarlar verebilen bir robottur.Oyun esnasında eyer blazer robotu kullanıyorsanız bir ateş etmenizle düşmana 1-3 sn arası yakarak canını azaltabilirsiniz

  Blaster:Bblaster dayanıklılığı ve ağır silahlarıyla ünlüdür.Isıya duyarlı roketleri ile düşmanın 10 metre sağından vursanız bile o roket düşmanı izler ve vurana kadar uğraşır roketten kaçma oranınız %70 (refleksleri iyi olan birine göre) canı 4000 olması ile kolay kolay öldürülmez ama yavaştır.

  Gunner: gunner silah alanında uzmanlaşmış bir robottur hafif ve taşınması kolay silahları vardır ama en az blaster kadar zarar verir.en ilgi duyulan silahı ise sniper özelliği olan silahıdır ve olabildiğinden fazla hasar verir helede bide head shot yapmışsanız.

  Genel İpuçları oyunda size kimse uçma zıplama sağ kaçma sola kaçma vb. demiyor düşmana vururken bunları yapın bazen şu gibi sorunlarla karşılaşıyoruz "hareket ederken mermilerim düşmana çok az geliyor" eğer nişan alarak (right-click) yaparsanız ve ateş ederseniz silahınız onu menzili içerisinde sizde hareket etseniz düşman da hareket etse robotla birlikte izler(blaster gibi mermi veya roket izlemiyor)robot o yöne doğru dönüyor ama şöyle bir sıkıntı var 5 mermide yarım saniye duraklıyıp öyle ateş ediyor.

  Son olarak hocaların tuturduğu gibi not: eğer shutle bay da oynuyorsanız ortadaki uçan gemi bi olan şeyin üstünde 2 tane turuncu tutacak var o tutacakların üstüne çıkılabiliyor ve ateş edilebiliyor (bu not denenmiştir yapan 3 kişi tanıyorum şahsen ben 26 enmy kill yapmıştım 3 ölümdü gerisi size kalmış)

  Hadi İyi Oyunlar.
 • Arda Taşyakan
  Blaster'lere tek başınıza dalmayın. Çok güçlü oldukları için tek başınıza yenmeniz zor olur.
  Tek başınıza hareket etmeyin. Birlikten kuvvet doğar.
  Kontrol noktalarını ele geçirecekseniz Tech size avantaj sağlar. Çünkü Tech ışın silahı yapabilir.
  Eğer Tech olarak oynuyorsanız, ışın silahını kontrol noktasına koymanızı tavsiye ederim.
  Kontrol noktasını ele geçirmeden önce etrafı kontrol edin. Çünkü tuzak hazırlıyor olabilirler.
  Spawn'ın yakınında sarı veya mavi bir ışın olur. Bu düşmanların içeri girememesini sağlar.
  Spawn'ın yakınındaki ışının iç tarafına ışın silahı koyarsanız veya dışarıdaki birine ateş ederseniz saldırınız dışarıya etki etmez.
  Eğer Blaster'seniz yakınınızdaki biriyle savaşırken alttaki skillerden bombayı kullanmanızı tavsiye ederim.
  Oyundaki mor simgeler bomba, kırmızı artı ise candır.
 • Berkin Ardağ
  Merhaba arkadaşlar bugün size bazı robotlar hakkında bilgi vericeğim.
  -Yeni başladıysanız scoutu yada assasini öneririm.
  -Blazerin 2 adet silahı vardır 1.si ateş püskürten silah eğer robot yakınınızdaysa bu silahı kullanın çok yüksek bir hasar verirsiniz.2.si ise yine ateş eder ama uzaktaysa bu silahı kullanmanızı öneririm.
  -Shocker 2adet silahı vardır 1.si plasma silahı yakından gayet iyi hasar verir.2.silahı ise karşınızdaki robotun kalkanını 0a indirir.
  -Eğer bir sınıf açarsanız skini değiştirebilirsiniz.
  -Toplam 8adet robot vardır.
  -Eğer oyunu iyice kavradıysanız size Blasteri öneririm.Neden derseniz oyunu kavradığınız için roketi iyi kullanırsınız.
  -Her robot öldürdüğünüzde gidip can almayı unutmayın.
 • Hasan Basri Çümen
  Arkadaşlar merhaba oyunumuz gerçekten güzel şimdi ilk olarak robotlarımızı tanıtacağım.
  1. Gunner: Saldırı tüfeği ve tabanca gibi tekli atan bir silahı kullanabiliyor.
  2. Tank: Minigun gibi ağır bir silah ve Savaş çekici kullanabiliyor.
  3. Scout: Hafif Makineli Tüfek ve Kılıç kullanabiliyor.
  4. Tech: Verici Işını Atan ve etkisi devam eden bi silah vs Onarım Işını vererek takım arkadaşını onarabilen bi silah kullanabiliyor.
  5. Blazer: Alev silahı ve Isı silahı kullanabiliyor ve ısı silahının ateşine maruz kalan rakip 2-3 saniye yanıyor.
  6. Blaster: Minigun, ağır makinalı tüfek ve Roketatar kullanabiliyor.
  7. Assasin: Seri ateş edebilen ama az hasar veren bir silah ve çift bıçak kullanabiliyor çift bıçağı kullanmak isteyenler Q ile görünmezlik skili atıp adamların yanına giderek saldırması daha iyi olur.
  8. Shocker: Yıldırım silahı ile rakibine şimşek çaktırabilir ve Küre silahı ile küre şeklinde rakipe mermi yollayabilir.
  Oyundaki Gunner Blaser ve Blaster en güçlü robotlardır ama emin olabilirsinizki yavaş haraket ettikleri için dezavantaja sahiptirler eğer taktiğiniz iyiyse assasinle kill üstüne kill alabilirsiniz.

  Saygılar İyi Oyunlar Turkles!
 • İbrahim Akdoğan
  Arkadaşlar merhaba yine birlikteyiz bu oyun ile ilgili ipucu vereceğim
  Oyunumuzda 8 adet robot vardır bunlar:
  1. Gunner
  2. Tank
  3. Scout
  4. Tech
  5. Blazer
  6. Blaster
  7. Assassin
  8. Shocker
  WASD hareket tuşları.
  Fare sol tuş ateş etme.
  Fare sağ tuş silahın nişanını büyütür.
  1 e basarak 1. silahımızı alırız.
  2 ye basarak 2. silahımızı alırız.

  Güç: Oyunda her robotun gücü aynıdır ben gunner ve blazer kullanabiliyorum.
  Kılıçlılar: Oyunda 2 robotta kılıç vardır bunlar : scout ve assassin
  Silahlılar: Silahlılar robotlar bunlardır: gunner, blazer blaster ve tank ın bir silahı vardır bunların silahları güçlüdür.
  Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
 • Mert Yavuz
  Şimdi size bir kaç ipucu vereceğim.

  Oyunda 8 tane robot vardır. Bunlar

  1. Gunner
  2. Tank
  3. Scout
  4. Tech
  5. Blazer
  6. Blaster
  7. Assassin
  8. Shocker

  Oyun nasıl oynanır?

  WASD tuşları ile sağa sola ileri geri gidilebilir.

  Skiller vardır skiller Q E F ile kullanılır (her robotta skiller farklıdır)

  Güç: Arkadaşlar oyunda güçlü robot denen bir şey yoktur hangi robotu iyi kullanabilirseniz o size iyi gelir ben iki tane iyi kullanabiliyorum birisi assassin ve gunner i iyi kullanabiliyorum.

  Kılıç: Kılıçlar 2 tane robotta vardır assassin ve scout ta tankta da vardır ama ondaki tokmak gibi.

  Silahlar: Gunner Blazer Blaster gibi robotlarda silahlar daha güçlüdür.

  Öneri: Eğer blazer kullanıyorsanız yakıcı silahı kullanmanızı öneririm çok güçlü bir silahtır.
 • Max Payne
  Unity oyunlar oynanış esnasında çok hassas oyunlardır. Bu hassaslık bağlantı hızınıza ve FPS gücünüzle doğrudan örtüşmektedir. Unity oyunlar FPS'si düşük ve üstüne üstlük bağlantısıda yavaş olan PC'ler için değildir. Oyuna girdiniz diyelim, 5dk 15dk aralarda Unity error, Eklentinin yanıt vermemesi gibi hatalar dediğim özellikte bilgisayarlar için olağandır. Ne yapmalıyım? diyorsanız. Eğer FPS'niz düşükse ve bağlantınız da hız sorunu yaşıyorsanız. Oyuna girerken oyun penceresinden başka pencere açık olmamalı, oyuna girmeden önce Cataly Control Center (-varsa)'dan maximum çözünürlüğü en yüksek yapın 2000 lerde bırakın, sonra Ekran ayarları'ndan çözünürlüğü 1024x768 Pixel yapın ve oyuna girin. Üstüne birde oyunun kendi içinde grafik ayarını düşük (low) yani düşürebildiğinz kadar düşük yapın. Belki bu söylediklerim Unity error'a çözüm sağlamasada oyuna girebilenler için yüksek performans sağlayabilir. Eminim bu dediklerim PC'nizde en az 40-50 FPS artışı sağlayacaktır. Ve son olarak oyunu oynarken tam ekranda oynamaya özen gösterin ve çok sık pencere geçişi yapmamaya da özen gösterin. Böylelikle hatalar düşecektir.
 • Admin
  Oyun hakkında ipucu vereceğim;
  1- Bence en güçlü karekter blasterdir.
  2- Daha hızlı xp almak istiyorsanız karargah ele geçirme bölümlerini oynayın.
  3- En çok canları olan karekterler blaster ve tanktır.
  4- Benim oyundaki rütbem (msg)dir karargah ele geçirme bölümleri oynadığım için 1 saate msg oldum.
  5- WASD tuşları ile hareket ediyoruz.
  6- Shift yer çekimi hızlı gideriz.
  7- Q. E tuşları ile skil kullanabilirsiniz f tuşu ise bomba atar.
  8- G ile herkezle konuşabilirsiniz t tuşu ile takım arkadaşlarınız ile konuşabilirsiniz.
  9- R tuşu ile şarjör değiştirebilirsiniz.
  10- Sol tuş ile rakibinizin üstüne kenetlenirsiniz sol tuş ile ateş edebilirsiniz.
  İyi oyunlar.
 • Ersin Hafızoğlu
  Bugün size karakterlerin Güçlüsünden Güçsüzüne Doğru Sıralayacağım.
  1.Blaster
  2.Tank
  3.Shocker
  4.Gunner
  5.Assassin
  6.Blazer
  7.Scout
  8.Tech'Tir

  Şimdi İse En Çok Canından En az Canı Olanları Sıralıyorum.
  1.Blaster Ve Tank
  2.Gunner Ve Blazer
  3.Tech Ve Shocker
  4.Scout, Assasin'dir

  Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana.İyi Oyunlar.Allaha Emanet Olun...
 • Ersin Hafızoğlu
  Bu arada Yanlış Söylemiş Silah Alamıyoruz Karakter Alabiliyoruz. Bu İpucunda Rütbeleri Öğreteceğim.
  1. Private (Pvt.) Gerekli Xp: 5
  2. Private First Class (Pfc.) Gerekli Xp 10
  3. Corpoal (Cpl.) Gerekli Xp 20
  4. Sergeant (Sgt.)Gerekli Xp 80
  5. Master Sergeant (MSg.)Gerekli Xp 200
  6. Sergeant Major.(SgM.) Gerekli Xp 500
  7. Lieutenant (Lft.) Gerekli Xp 1000
  8. Captain (Cpt.) Gerekli Xp 2000
  9. Major (Maj.) Xp Değeri 4000
  10. Colonel (Col.)Gerekli Xp 7000
  11. General. (Gen.) Gerekli Xp 10000
  Evet Arkadaşlar 11 Tane Rütbeyi Söyledim.İyi Oyunlar.Allaha Emanet Olun...
 • Cavit Alisoy
  Merhaba arkadaşlar size biraz ip uçları vereyim.

  Öncelikle full ekran yapmanızı öneririm. Aspect Ratio tıklayıp 16:9 çözünürlüğünü basın. [Kare ekran ise 4.3]

  Şimdi yön tuşlarını öğrenelim.
  - w-a-s-d tuşları hareket tuşlarımızdır.
  - Boşluk tuşu ile zıplarız. (2 defa art arda basınca jetpack devreye girer.)
  - Shift yer çekimi
  - Q ve E tuşları ile özel skiller kullanırsınız. F tuşu ilede bomba atmaktadır.
  - G ile chat yapılır (Sadece Takım Görebilir)
  - T ile chat yapılır (Herkes Görebilir)
  - R tuşu jarjör doldurma.
  - Her savaş oyunu gibi mouse'nin sol klik ile ateş ederiz.

  Karakterler.
  Blazer
  Gunner
  Tank
  Blaster
  Scout
  Assassin
  Tech
  Shocker

  Ben size .... robot tercihimdir demiyeceğim. Karakterleri deniye deniye en iyi oynadıgınız karakteri oynayın

  Arkadaşlar C tuşuna basıp ateş yada minigun silahını öneririm. Ateş yakında minigun uzakta iyi olur.
 • Ersin Hafızoğlu
  Oyuna Yeni Başlayanlar İçin Blazer Ve Gunner Robotlarının Tekniklerini Vereceğim.
  İlk Önce Gunner den başlayalım:
  -Eğer Canınız Az Kaldıysa Sizi Öldürmeye Çalışan Kişiye Tekme Atıp Hemen Kaçın.
  -Adamın Canını Yarıya Getirin Ve Ona Bomba Atın Adam Ölecektir.
  -Canı Çok Çok Az Kaldıysa Adama Tekme Atın Ölecektir.
  -Çok Güzel Bir Yere Pusup 2. Silahla Yani Dürbünlüyle Adamlara Sıkın.
  -Eğer Canınız Çok Hızlı Gidiyorsa Hemen Kaçın Yoksa Ölürsünüz.

  Evet Şimdi Blazer Taktiklerini Verelim:
  -Eğer Adam Afk Yani Adam Oyunda değilse İse Canını Yarıya kadar getirin Sonra Bomba Atın Adam Ölecektir.
  -Eğer Bir Grup Yanyanaysa Bomba Atın. Hepsini Temizlemiş Oldunuz.
  -E Tuşuna Basarak Kaçan Rakibinizi Yakalayın.
  -Rakibiniz Sizden Çok Uzaktaysa 2. Silahı Alın.Ateşi Lazer Gibi Dümdüz Atıyor. Ama Sakın Adam Yakındaysa 1. Silah İle Saldırın. 2. Silah Çok Can Götürmüyor.
  -Eğer Rakibiniz Sizin Dibinizdeyse E Tuşundaki Skilini Kullanın.

  Herkese İyi Oyunlar.
 • İpuçları! Oyunlarımızı oynarken ekran sorunu yaşıyorsanız lütfen 'Tam Ekran' oynayınız.
 • - Oyunları açabilmeniz için 'Shockwave' eklentisi yüklemeniz gerekiyor. (Olmazsa oynayamazsınız)
 • - Oyunlarımız yüklenirken sorun yaşamak istemiyorsanız 'Firefox' yüklemenizi tavsiye ediyoruz.
 • - Oyunları oynarken bilgisayarınız zorlanıyorsa 'Opera' veya 'Google Chrome' tarayıcı tavsiye ediyoruz.
 • - Aynı anda birden fazla oynama sayfası açarsanız (Shockwave eklentisi) bilgisayarınız kilitlenebilir.
Oyun Hakkındaki Görüşler (Sende Yorum Yaz)

Toplam 820 adet yorum yapıldı, 12 tanesi onay bekliyor

Crossx6 Crossx6 - Kutay ÇITAK
8 Temmuz 2016, Cuma

Abi Şu Connecting Sorununu Birisi Çözse Huzur İçinde Yaşayacam

Crossx6 Crossx6 - Kutay ÇITAK
7 Temmuz 2016, Perşembe

Oyun Çok Güzel 2 Gündür Oynuyorum !!!FAKAT!!!
2. Günde Nedense Oyun CONNECTİNG Yazısı Gelince Donuyor [AÇILMIYOR]
Bende Bir Sorun Olduğunu Sanmıyorum Çünkü Abimin Bilgisayarındada Aynı Şey Oluyor
Lütfen Bu Teknik Sorunu Düzeltin ...
3D: Üzgün 3D: Üzgün

XxCPOLATCxX XxCPOLATCxX - Polat Aktaş
14 Haziran 2016, Salı

Editörüm ben bu siteye bayadır girmiyorum 2 sene falan geçti ama hala bu oyunu oynamaya devam ediyorum ama oyunun kendi sitesi freefall tournament offical sitesinden oynadığım için bu siteyi takip edemedim. Ama yinede şimdi birkaç ip uçları vereceğim.

GUNNER:Keskin nişancı robottur 1. silahı düşmana normal derecede hasar verir 2. silahı ise rail gundur bunu q tuşuna bastıktan sonra kullanırsanız daha çok hasar verir.

SCOUT:1. silahı aynı gunnerin silahının küçük haline benzer gerçekten çok hızlı bir robottur 2. silahı kılıçtır r tuşuna basarak rakibe çok hasar verebilirsiniz.

TANK:bu robtun en belirgin özelliği zırhı ve kalkanı 1. silahı güçlü hasar verir 2. silahı balyozdur balyozunu yere vurur kalkanını falan açar ama kalkanı ısındığında söner ve çok güçlüdür ama yavaştır.

BLASTER:1. silahı minigundur az hasar verip çok ateş eder 2. sikahı roketatardır çok hasar verip yavaş ateş eder.
ASSASİN3D: Kafası Karışmışuikast robotudur needersi vardır zehir atan silahı 2. silahı genelde çok işe yarar r tuşu etrafında döner mause sağ sol tık aynanda basarsanıziki bıçağıyla vurur.

TECH:1. silahı pulserdir rakibin canına orta derecede hasar verir 2. silahı kendi takım arkadaşlarını iyileştirmeye yarar bi süre sonra r yeri dolar takım arkadaşlarına geçici süre mega damage gibi bişey aşılar.

SHOCKER:1. silahı takım arkadaşlarının zırhlarını arttırır düşmana çok az zarar verir 2. silahı yuvarlak dalgalar halinde ışınlar gönderir rakibi yavaşlatır ve canını azaltır.

COMMANDO:1. silahı pompalı tüfektir çok can götürür 2. silahı sniperdir çok can götürür.

BOMBER:1. silahı ateş edildiğinde seken küçük bombalar atar bir çifttir 2. silahı tek bir silahtır blazerin 2. silahıyla aynı görevi görür.

BLAZER:1. silahı ateş püskürtür çok can götürür uzaktan rakibe işlemez 2. silahı uzaktan faydalı yakından kötüdür az can götürür oyundaki adım XxPOLATxX'tır arkadaşlar.

samet2442 samet2442 - Samet SECER
7 Haziran 2016, Salı

Arkadaşlar yardım edın playa basıyorum sonra ekran geliyor sarı cızgı doluyo bisi iniyo sora yine girmiyor o inen dosyayı ne yapmalıyımm 3D: Havalı 3D: Sırıtkan

kaan44 kaan44 - Kaan BATIKAN
28 Mayıs 2016, Cumartesi

Merhaba arkadaşlar şimdi size oyundaki 'connecting' hatası ile ilgili bilgi vereceğim ben oyunu orjinal sitesinden açtım ve hiç bir sorun olmadı sitenin adı freefall tournament olması lazım yani sorun siteyle ilgili olblir editörüm .

BatuAlperen005 BatuAlperen005 - Batuhan Alperen ANAR
27 Mayıs 2016, Cuma

Oyun çok güzel herkeze tavsiye ederim. 3D: Alkış 3D: Sırıtkan

kaan44 kaan44 - Kaan BATIKAN
26 Mayıs 2016, Perşembe

Bir soru soracağım bildiğiniz gibi bu robatlar free olarak değişiyor ama bu hangi aralıkla oluyor mesale bende şu an shocker-tank açık bunlar hafatayamı değişecek yoksa 1 gün sonramı ?

kerematl kerematl - Kerem ATILIŞ
23 Mayıs 2016, Pazartesi

Oyun İpucu: Merhaba arkadaşlar birçok arkadaşımızda görülen connecting de kalıp oyunun açılmaması sorununu şöle çözebiliriz:
1) Geçmişi temizleyin.
2) Sayfayı yenileyin.
3) Bilgisayarı yeniden başlatın.
4) Unity web player ı güncelleyin.

Eğer sorun yıne karsınıza çıkarsa oyunun resmi sitesinin forumumdan bilgi alabilirsiniz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

İpuçlarına git > 3D Online Robotların Savaşı

Slasher Slasher - Eren GÜNAYDIN
13 Nisan 2016, Çarşamba

Oyunu cok seviorum editörüm bu oyunların devamını istiorum nolur

kahramancocuk kahramancocuk - Nurettin ÜNAL
5 Nisan 2016, Salı

Her keze salam arkadaşlar ben kahramancocuk uzun süredir girmiyorum teoga çalışıyorum.
Editörüm sizide çok özledim nasılsınız?

Editörün Notu:
Teşekkürler Nurettin, sende iyisindir umarım 3D: Gülücük

raxlan raxlan - Raşit Alp ÖZTÜRK
26 Mart 2016, Cumartesi

Süper Bi Oyunnnnnnn 3D: Havalı 3D: Havalı

furkan59 furkan59 - Furkan DENİZ
29 Ocak 2016, Cuma

Editörüm oyun eskiden daha güzeldi 3 yada 4 karakter geliyodu eski versiyona dönebilirmi lüfenn 3D: Sırıtkan 3D: Sırıtkan hatta bide yeni gelen tank oyunu için teşekkürler

FederalCewmoN FederalCewmoN - Furkan AĞIR
25 Ocak 2016, Pazartesi

Ya Editörüm Ben bu oyuna bi kere giriş yaptım bayadır oynamıyodum sonra pc yi kapadım açtım sabah sabah girmedi ve hep böyle oluyo bu sorunhep böyle bi kere girebiliyosun 1 ay bekledikten sonra çok saçma bişey bunun programla alakası yok bunun başka bişi ile alakası var oda sunucu pc yimi kaydediyor anlamıyorum bi girdinmi daha yok.

Editörün Notu:
Bir kez oyun girişi yaptıktan sonra, aynı bilgilerle otomatik olarak giriş yapıyor olması lazım Furkan. Sorunu tam anlamadım.

Player_byEnes Player_byEnes - Enes USTA
24 Ocak 2016, Pazar

Oyunu ve siteyi çok özlemişim. Eskiden ne oynardım. Editör'üm nasılsınız?

Editörün Notu:
Teşekkürler Enes, sende iyisindir umarım. 3D: Gülücük

Elory_Berke Elory_Berke - Berke Polat POLAT
26 Aralık 2015, Cumartesi

Editörüm ben giriyorum download diyo yüklüyo ondan sonra connecting diyo öyle kalıyo neden lütfen cevaplayın editörüm ve bütün tarayıcılarda böyle yapıyor 3D: Üzgün

Editörün Notu:
Kullanmış olduğun bir indirme programı buna neden oluyor olabilir.

IKULESI IKULESI - Barış GÜRBÜZ
23 Aralık 2015, Çarşamba

Editörüm en sevdiğim online oyunlardan biridir kaç gündür connecting diyor ön belleği temizledim hala connecting diyo en sevdiğim oyunun açılmaması da beni üzüyor lütfen çözün şu connecting i 3D: Üzgün

Editörün Notu:
Farklı bir sorun olmalı Barış, son zamanlarda yüklediğin bir program oyunların yüklenmesine engel oluyor olabilir. (İndirme programları vs.)

Adnangamer Adnangamer - Adnan Furkan YILMAZ
20 Aralık 2015, Pazar

Ya oyuna kayıt olmuyo her yolu denedim lütfen bir çare bulun 3D: Ağlayan 3D: Ağlayan

klaslatlar klaslatlar - Sahjga HSAFIUAYW
20 Aralık 2015, Pazar

Oyun bayaa güzel müthiş bir oyun yalnız robotlar biraz ucuzlasa daha iyi olur 3D: Havalı 3D: Havalı

Atakan01 Atakan01 - Atakan AYGUN
18 Aralık 2015, Cuma

Ya Ben kayıt oluyorum loginde oluyorum kabul etmiyor yardım et lütfen yaaaa 3D: Ağlayan

5oloMoonKanee 5oloMoonKanee - Muharrem YAŞAR
12 Aralık 2015, Cumartesi

Adminim oyun mükemmel yanlız eski çarlara girilmiyor galiba 3D: Ağlayan 3D: Ağlayan

788 adet yorumu görmek için 3D Online Robotların Savaşı Oyun Yorumları tıklayın.
İpuçları: Oyunlarımızı oynayabilmeniz için sisteminizde shockwave eklentisi olması gerekiyor.
Silahlı baskın

Sitemizdeki 3d oyunları oynayabilmeniz için sisteminizde Shockwave eklentisinin yüklü olması gerekir.
3D Games - 3 boyutlu oyunlar, sitemizde yayınlanan seçilmiş bedava Shockwave 3d oyunları ziyaretçilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.
“Türkiye nin en iyi seçme 3d oyun sitesi” 3d oyunlarımızı zevkle oynayın. 3doyunlar.net

Nerdeyim; “3d Online Oyunları Oyna › 3D Online Robotların Savaşı Oyunu”

Kategoriler - Üyeler - İletişim - Gizlilik Politikası - Yardım - Shockwave (Eklenti) - Sitene Oyun Ekle

Erenet