En güzel 3d oyunlar için 3D Oyun sitemizi takip edin.
3D Oyun Arama

3D Oyunlar3D Korku › Odadan Zorlu Kaçış Oyunu

Oyun için işaretler
Oyun Puanı: 3.67
Odadan Zorlu Kaçış
3D Odadan Zorlu Kaçış Korku Oyunu - Elimizdeki fenerin pili bitmeden binadan kaçmamız gerekiyor, karanlık odaları elimizdeki fenerle ışıtıp kaçıyoruz. devamı...
Oyun Kategorisi: 3D Korku
Oyun Oynanma: 1.316.810
Boyut: 1.41 MB
Oyun Türü: Shockwave Oyunlar
Odadan Zorlu Kaçış Değerlendirme
Derecelendirme: 7.35 / 10 Oy Sayısı: 13,069
Toplam Puan: 48,011 / Yorum Sayısı: 190 adet.
Adobe Shockwave
Oyun için gerekli olan eklentiyi ücretsiz indirin.
Dikkat! 3d oyunu oynayabilmeniz için Adobe Shockwave eklentisinin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir.
3D oyunu facebook'ta paylaş Oyunu Tavsiye Et Oyunu Kaydet Oyuna yorum Yazın Oyun yorumlarını okuyun Oyunu Favori listene ekle
3d ralli şehri
Açıklama ve Nasıl Oynanır?

Oyunumuz yüklendikten sonra ekrana gelen pencereden 'START PLAYING' tuşluyoruz. Sonrasında gelen pencereden 'START' diyoruz.

Oyun asansörde başlıyor, asansörden çıkmak zorundayız. Fakat asansörün dışında yanan ışıkları takip etmemiz gerekiyor. Asansörün hemen yanındaki ışık yanınca space (boşluk) tuşuna veya ileri yön tuşuna basıyoruz. Sonra beklemeden aynı tuşa tekrar basıyoruz. Işıkları takip etmek durumundayız. Eğer durduğumuz alanda ışık sönerse zombiler bizi çekiyorlar. Bu şekilde ilerleyerek zorlu odadan kaçıyoruz.

Oyundaki seslerden rahatsız oluyorsanız player sol alt köşeden 'Sound: On' yazan yere mouse ile tıklamamız yeterli. Açmak için 'Sound: Off' tıklamamız gerekecek.

Not: Bu oyun da diğer korku oyunlarımızda olduğu gibi +18 yaş sınırına tabidir. Korku ve şiddet içerir.

3Doyunlar.net iyi oyunlar.

Unutmayın; Odadan Zorlu Kaçış oyununa benzer sitemizdeki diğer 3d korku oyunları oynayabilirsiniz.
Yorumculardan ipuçları (9 ipucu)
 • Irem Can
  1. BÖLÜM
  Işıklar yanıp sönmektedir.Işıklar açıkken atlayın kapanırsa atlamayın çünkü öcü sizi yer.

  2. BÖLÜM
  T tuşu ile ışık fırlatıp ilerleyeceksiniz. 5 tane ışığımız vardır iyi kullanın ve 1 ışık açıktır.

  3. BÖLÜM
  A ve D tuşlarına hızlı basarak ilerleyeceksiniz.

  4. BÖLÜM
  Bir kat aşağı indik (gittikcede zorlaşıyor. 'yok aynı bölümler niye hep böyle çıkıyo bebek işi' demeyin)

  5. BÖLÜM
  Yine T tuşu ile ışık fırlatıp ilerleyeceksiniz dikkatli olun.

  6. BÖLÜM
  A ve D tuşu ile yine ilerleyeceksiniz dikkatli olun çok beklemeyin ve engellere dikkat edin.

  7. BÖLÜM
  Ve yine bir kat daha indik.

  8. BÖLÜM
  T tuşu ile yine ışık fırlatacaksınız ve zor dikkatli olun. 6 ışığımız vardır. Ayriyetten 2 ışık açıktır.

  9. BÖLÜM
  Yine A ve D tuşları ile koşun. Zaman kaybetmeyin. Hızlı olun. (2 kat kalıyor)

  10. BÖLÜM (SON BÖLÜM)
  Işığa zıplama bölümündeyiz. Bu sefer ışıklar atladığınızda sönüyor yani hızlı sönüyor. Işık söndükten sonra atlayın havada ışık açılacaktır.
 • Züleyha Gülhisar
  Merhaba arkadaşlar. Oyuna Başladığımızda 9 canımız vardır. Bu oyunun amacı, tehlikelerden korunarak, 5 katı atlatarak odadan çıkmaktır.

  1. bölümde ışıklar yanıp sönmektedir. Siz ışıklar açıkkene yön tuşu ile ışığın üzerine atlayacaksınız. Işıkları dikkatli bir biçimde takip edin. Eğer Erken ve ya geç atlarsanız hayaletler sizi tavana asıyor ve ya zarar veriyor.
  2. Bölümde 'T' tuşu ile yeşil ışıkları fırlatacaksınız. Böylece önünüze ışık kaynağı belirecek ve 1. bölümde olduğu gibi yön tuşu ile zıplayacaksınız. Size taktik vereyim: Işıkları ilk başladığınızda mümkün olduğunda derecesini az ayarlayın.
  3. Bölümde 'A' ve 'D' tuşlarına birlikte basarak koşacaksınız. Önünüze Tekerli sandalye çıkacaktır. Bu engeli 'Boşluk' tuşu ile atlatabilirsiniz.
  4. Bölümde Bir kat aşağı inmiş oluyoruz. 4 katımız kalıyor. Burada ışıklar hızlı bi şekilde yanıp sönmektedir. Işıklardan gözünüzü ayırmamanızı ve dikkat etmenizi tavsiye ederim.
  5. Bölümde Yine 'T' tuşu ile yeşil ışıkları fırlatacaksınız. Ama bu sefer 5 adet ışık bulunmaktadır. Burada bize kolaylık olsun diye, binada bir ışık açıktır.
  6. Bölümde 'A' ve 'D' tuşlarına birlikte basarak koşacaksınız. Eğer giriş katında çok beklerseniz, ışıklar sönüyor ve canınız azalıyor. Işıkların tümü sönmeden hızlı bir biçimde koşmanız gerekiyor. Önünüze Tekerli sandalye çıkacaktır. Bu engeli 'Boşluk' tuşu ile atlatabilirsiniz.
  7. Bölümde Bir kat aşağı inmiş oluyoruz. 3 katımız kalıyor. Yine ışıklar yanıp sönmektedir. Bu sefer diğerlerindende hızlı bir biçimde. Burayı geçmek için oyuna dikkatinizi vermeniz gerekiyor.
  8. Bölümde Yine 'T' tuşu ile yeşil ışıkları fırlatacaksınız. Burada 6 ışık veriyor. Burada bize kolaylık olsun diye, binada iki ışık açıktır.
  9. Bölümde Bu bölümde 2 katımız kalıyor. 'A' ve 'D' tuşlarına birlikte basarak koşacaksınız. Burada hiç zaman kaybetmemeniz gerekiyor. Hızlı ve atik bir biçimde koşun.
  10. Bölümde Yine Işık bölümü. Işıklar bu sefer çok hızlı yanıp sönüyor. Bu bölüm göründüğü kadar kolay değildir. Işık yanarken üzerine atlarsanız canınız gider. Bu yüzden ışık yanmadan önce üzerine atlamanızı tavsiye ederim (1-2 saniye aralıkla) ışık söndükten sonra atlayın atladığınızda siz havadayken ışık yanıyor. Yani çapçabuk ışıklar yanıp sönüyor.
 • Bora Özbilen
  Film Adı: Diş Perisi

  Hikayeye göre 150 yıl kadar önce Karanlık Düşen (Darkness Falls) kasabasında bütün çocuklar Matilda Dixon adlı yaşlı kadını çok severmiş. Ne zaman içlerinden biri bir dişini düşürse bunu O'na getirip karşılığında bir altın aldıkları için O'na "Diş Perisi" demeye başlamışlar. Ama kader Matilda'ya iyi davranmamış. Bir gece Deniz Feneri Burnundaki evinde yangın çıkmış ve yüzü feci şekilde yanmış. Matildanın yanan yüzü ışığa karşı öyle hassaslaşmışki, sadece geceleri dışarı çıkabiliyormuş. Sürekli porselen bir maske taktığı için kimse onun yüzüne bakamıyormuş.

  Bir gün iki çocuk eve dönmemiş. Kasaba halkı Matilda'yı suçlamış ve onu asmışlar. Maskesini
  yüzünden çıkararak yanmış ve korkunç yüzünü güneş ışığına maruz bırakmışlar. Ve Matilda son nefesini verirken Karanlık Düşen Kasabasını Lanetlemiş. Ertesi sabah kaybolan iki çocuk sağ salim bulunmuş. Çok büyük bi hata yaptıklarını anlayan kasaba, bu sırrı Matilda ile birlikte gömmüş.

  O zamandan beri bazıları Matilda'nın, Karanlık Düşen kasabasının çocuklarını son dişlerini düşürdüğü gece onları ziyaret ettiğine inanır. Gelir... O'nun yüzüne bakan herkesten intikamını alır... ve lanetini gerçekleştirirmiş.

  ESKİDEN İYİLİKLE ALDIĞIMI, EBEDİYYEN İNTİKAM İLE ALICAM
  Tooth Fairy "Diş Perisi" 2002 yapımı Darkness Falls filminin unutulmaz korku karakteridir. Film kadar karakterin hikayesi ve kendiside çok başarılıdır. Film boyunca yüzünde porselen bir maskeyle gördüğümüz Diş Perisi, son dişini düşüren çocukların gece odasına geliyor. Efsaneye görede eğer yüzüne bakılırsa, bakanı götürüyor. Götürüyor diyoruz çünkü filmde havada ışık hızıyla uçup insanları elma armut gibi toplayan bir hayaletten bahsediyoruz. Karakterimizin tek zayıf noktası ise ışık. İşini tamamen karanlıkta bitiriyor ve ışık onun için büyük dezavantaj. Filmin sonunda ise hayaletimiz porselen maskesini düşürüyor ve o çirkin korkutucu yüzünü bize gösteriyor. Senaryonun mükemmelliği karakterinde artı puan almasını sağlıyor.
 • Gökay Kabapalamut
  Bölümlerde yapılması gerekenler;
  1. bölümde Space (boşluk) ile kacıcaksınız.
  2. bölümde T ye basıp ısık fırlatacaksınız.
  3. bölümde A + D yapıp koşturarak gideceksiniz engeller çıkacak ve engellerden Space (boşluk) ile atlayıp A + D ye devam etmeniz lazım ve sonra 1 kat aşağı inecekseniz indikten sonra 4 kat kalıyor.
  4. bölümde Space (boşluk) e basıp kolayca geçeceğinizden eminim.
  5. bölüm yine T ye basıp kolayca onuda geçeceksiniz.
  6. bölümde A + D yapıp koşturarak geçeceksiniz önünüze engeller çıkacak açıkcası çok zor geçtikten sonra bir kat daha aşaıı incekseniz.
  7. bölümde Space (boşluk) ile yine kolayca geçeceksiniz.
  8. bölümde T ye basıp kolayca geçin.
  9. bölüm A + D yapıp önünüze çıkacak engelden Space (boşluk) basıp kurtulcaksınız bir kat aşağı indikten sonra 2. kata indiniz.
  10. bölümü geçemedim ama ışıklar zor yanıyor ve bu sefer bir ipucu ışık söndükten sonra atlayın atladığınızda siz havadayken ışık yanıyor açıkcası çabuk yanıp sönüyor.
 • Serkan
  Arkadaşlar eğer siz ışıklara atlarken atlayamıyosanız space (boşluk) tuşuna bastıktan sonra ışığın olduğu yere gelin ve ışıkta bekleyin çünkü üzerinde durduğunuz ışık hiç sömüyor.
 • Mert Çiray
  Bu oyunu çözdüm. Yapamıyanlar için söliyim
  1. İlk yerde ışık yanınca spaceye basın
  2. İkinci yerde t ye basıpilerleyin
  3. A S yapıp koşun ama ora çok zor
 • Ömer
  Bu oyunu bende oynadım kolay önce 5. Kattasınız her katın 3 bölümü toplam 15 bölümü var birinci bölüm boşluk tuşu ile ikinci bölüm T tuşu ile ışık atarak üçüncü bölüm ise A D tuşu ile bitirince 4 onuda bitirince 3 e en son 1 e sonra oyun bitiyor.
 • Turgay Özden
  Arkadaşlar 2. bölümde T tuşuna basmak gerekiyor. O zaman kadın ışık fırlatacak ve sizde oralardan gideceksiniz.

  3. elde ise kullanacağınız tuşlar: A ve D tuşları ve boşluk tuşunu kullanın. Önce A ve D ile yürüyün ikisinede basmanız gerek yani bir A ya basın birde D ye sonra önünüze engel çıkacak ordanda boşluk tuşu ile atlayın ve yine koşun sonra bölümü geçin sonraki bölümler ise çok basit geçeceğinize inanıyorum.
 • Turgay Özden
  Arkadaşlar 2. bölümde T tuşuna basmak gerekiyor. O zaman kadın ışık fırlatacak ve sizde oralardan gideceksiniz. Ben oyunu kapattım ama sizde uğraşın biraz kendi başınızın çaresine bakın...
 • İpuçları! Oyunlarımızı oynarken ekran sorunu yaşıyorsanız lütfen 'Tam Ekran' oynayınız.
 • - Oyunları açabilmeniz için 'Shockwave' eklentisi yüklemeniz gerekiyor. (Olmazsa oynayamazsınız)
 • - Oyunlarımız yüklenirken sorun yaşamak istemiyorsanız 'Firefox' yüklemenizi tavsiye ediyoruz.
 • - Oyunları oynarken bilgisayarınız zorlanıyorsa 'Opera' veya 'Google Chrome' tarayıcı tavsiye ediyoruz.
 • - Aynı anda birden fazla oynama sayfası açarsanız (Shockwave eklentisi) bilgisayarınız kilitlenebilir.
Oyun Hakkındaki Görüşler (Sende Yorum Yaz)

Toplam 190 adet yorum yapıldı

taykop taykop - Taycan EZER
3 Eylül 2015, Perşembe

Bende 3te kaldım 3D: Sırıtkan

batsan12_sazan batsan12_sazan - Batuhan OZOGLU
11 Şubat 2015, Çarşamba

Editorum pc ye ekleti yukledim pc coktu 3D: Kahkaha 3D: Kahkaha

Editörün Notu:
Donanım özellikleri yeterli gelmemiş olabilir Batuhan 3D: Üzgün

JohnCena527 JohnCena527 - Ümit SÜZER
12 Ağustos 2014, Salı

Yaw arkadaslar ben 3.bölümde ilerlemeye calısıom onumde sandalye var gecemiom nasıl gecicem? 3D: Kafası Karışmış

t_ur t_ur - S TÜRK
23 Haziran 2014, Pazartesi

Oyun schockwawe gerektirir. boyutu 1.41 MB dir.

Kontrol tuşları:
Yön tuşlarıyla oynarız

Oyunda söylenebilecek tek ipucu veya püf noktası ışık geldiğinde atlayın. Işıklar yanıp sönüyor oyunda karanlıkken atladığınızda ölüyorsunuz. Işık gelince oyun devam ediyor. Oyuna start playing ile başlıyoruz.

hitman_avsoltion hitman_avsoltion - ömer TURAN
18 Haziran 2014, Çarşamba

Editörüm hiç korkunç değil ve çok kolay puan olarak 4 puan veriyorum

bilgili1222 bilgili1222 - Elifduru ASLAN
30 Mayıs 2014, Cuma

Hiç korkmadım kolay da

bilgili1222 bilgili1222 - Elifduru ASLAN
3 Mayıs 2014, Cumartesi

Kadının sesi korkunç bitek aslında oyun korkunç değil sesini kapatın.

bilgili1222 bilgili1222 - Elifduru ASLAN
2 Mayıs 2014, Cuma

Oyunu dikatli oynayın arkadaşlar 3D: Gülücük

bilgili1222 bilgili1222 - Elifduru ASLAN
1 Mayıs 2014, Perşembe

Şuna çok dikkat edin! EĞER IŞIK KAPALIYKEN ZIPLARSANIZ ÖCÜ SİZİ YER!

Melikeirem Melikeirem - Melike İrem ÇALIŞKAN
9 Nisan 2014, Çarşamba

İnsanda kol bırakmadınız oyunu bitiremeden kolum ağrıdı 3D: Sırıtkan bu arada emeğe saygı hiç de 18+ deilmiş yaşım tutmuor 3D: Alkış

MustafaTeam MustafaTeam - Mustafa DAĞHAN
26 Mart 2014, Çarşamba

Oyun güzelmiş emeğe saygı editörüm biraz daha korkunç oyun yapsanız bu pek korkunç değil kadın çığlı korkutucu sadece 3D: Havalı 3D: Dil Çıkartan

Zuleyha Zuleyha - Züleyha GÜLHİSAR
8 Mart 2014, Cumartesi

Kadının çığlık sesi çok korkunçç 3D: Ağlayan 3D: Dil Çıkartan

Y_U_S_U_F Y_U_S_U_F - Muhammed Kuşçu
5 Ekim 2013, Cumartesi

Irem can ipucuna çok güldüm öcü sizi yer falan 3D: Kahkaha asdaf. 3D: Kahkaha

MirachanYahya MirachanYahya - BayOyuncu
10 Eylül 2013, Salı

Korkmadım ya 3D: Sırıtkan

tinatara tinatara - Melisa
31 Ağustos 2013, Cumartesi

Hiç korkunç değil ve oyundan anlamadım 3D: Düşünceli

seromen seromen - Serhat ŞANOĞLU
29 Ağustos 2013, Perşembe

Editörüm oynu oynama çalışıyorum adobe shockwave player eski dio napabilirim? 3D: Gülücük

Editörün Notu:
Eski demiyor aslında, eski eklentiyi istiyor. Gelen pencereye evet (allow) diyerek kabul edin, gerekli olan eksik parçalar yüklenecek ve oyun oynanabilir hale gelecektir.

qrenses qrenses - Heja YALINKILIÇ
1 Ağustos 2013, Perşembe

The house 2 yide eklermisiniz o çok korkunçta

BenSu98 BenSu98 - Denizz
26 Temmuz 2013, Cuma

Oyun İpucu: 1. BÖLÜM
Işıklar yanıp sönmektedir.Işıklar açıkken atlayın kapanırsa atlamayın çünkü öcü sizi yer.

2. BÖLÜM
T tuşu ile ışık fırlatıp ilerleyeceksiniz. 5 tane ışığımız vardır iyi kullanın ve 1 ışık açıktır.

3. BÖLÜM
A ve D tuşlarına hızlı basarak ilerleyeceksiniz.

4. BÖLÜM
Bir kat aşağı indik (gittikcede zorlaşıyor. 'yok aynı bölümler niye hep böyle çıkıyo bebek işi' demeyin)

5. BÖLÜM
Yine T tuşu ile ışık fırlatıp ilerleyeceksiniz dikkatli olun.

6. BÖLÜM
A ve D tuşu ile yine ilerleyeceksiniz dikkatli olun çok beklemeyin ve engellere dikkat edin.

7. BÖLÜM
Ve yine bir kat daha indik.

8. BÖLÜM
T tuşu ile yine ışık fırlatacaksınız ve zor dikkatli olun. 6 ışığımız vardır. Ayriyetten 2 ışık açıktır.

9. BÖLÜM
Yine A ve D tuşları ile koşun. Zaman kaybetmeyin. Hızlı olun. (2 kat kalıyor)

10. BÖLÜM (SON BÖLÜM)
Işığa zıplama bölümündeyiz. Bu sefer ışıklar atladığınızda sönüyor yani hızlı sönüyor. Işık söndükten sonra atlayın havada ışık açılacaktır.

İpuçlarına git > Odadan Zorlu Kaçış

Zuleyha Zuleyha - Züleyha GÜLHİSAR
25 Mayıs 2013, Cumartesi

Oyun İpucu: Merhaba arkadaşlar. Oyuna Başladığımızda 9 canımız vardır. Bu oyunun amacı, tehlikelerden korunarak, 5 katı atlatarak odadan çıkmaktır.

1. bölümde ışıklar yanıp sönmektedir. Siz ışıklar açıkkene yön tuşu ile ışığın üzerine atlayacaksınız. Işıkları dikkatli bir biçimde takip edin. Eğer Erken ve ya geç atlarsanız hayaletler sizi tavana asıyor ve ya zarar veriyor.
2. Bölümde 'T' tuşu ile yeşil ışıkları fırlatacaksınız. Böylece önünüze ışık kaynağı belirecek ve 1. bölümde olduğu gibi yön tuşu ile zıplayacaksınız. Size taktik vereyim: Işıkları ilk başladığınızda mümkün olduğunda derecesini az ayarlayın.
3. Bölümde 'A' ve 'D' tuşlarına birlikte basarak koşacaksınız. Önünüze Tekerli sandalye çıkacaktır. Bu engeli 'Boşluk' tuşu ile atlatabilirsiniz.
4. Bölümde Bir kat aşağı inmiş oluyoruz. 4 katımız kalıyor. Burada ışıklar hızlı bi şekilde yanıp sönmektedir. Işıklardan gözünüzü ayırmamanızı ve dikkat etmenizi tavsiye ederim.
5. Bölümde Yine 'T' tuşu ile yeşil ışıkları fırlatacaksınız. Ama bu sefer 5 adet ışık bulunmaktadır. Burada bize kolaylık olsun diye, binada bir ışık açıktır.
6. Bölümde 'A' ve 'D' tuşlarına birlikte basarak koşacaksınız. Eğer giriş katında çok beklerseniz, ışıklar sönüyor ve canınız azalıyor. Işıkların tümü sönmeden hızlı bir biçimde koşmanız gerekiyor. Önünüze Tekerli sandalye çıkacaktır. Bu engeli 'Boşluk' tuşu ile atlatabilirsiniz.
7. Bölümde Bir kat aşağı inmiş oluyoruz. 3 katımız kalıyor. Yine ışıklar yanıp sönmektedir. Bu sefer diğerlerindende hızlı bir biçimde. Burayı geçmek için oyuna dikkatinizi vermeniz gerekiyor.
8. Bölümde Yine 'T' tuşu ile yeşil ışıkları fırlatacaksınız. Burada 6 ışık veriyor. Burada bize kolaylık olsun diye, binada iki ışık açıktır.
9. Bölümde Bu bölümde 2 katımız kalıyor. 'A' ve 'D' tuşlarına birlikte basarak koşacaksınız. Burada hiç zaman kaybetmemeniz gerekiyor. Hızlı ve atik bir biçimde koşun.
10. Bölümde Yine Işık bölümü. Işıklar bu sefer çok hızlı yanıp sönüyor. Bu bölüm göründüğü kadar kolay değildir. Işık yanarken üzerine atlarsanız canınız gider. Bu yüzden ışık yanmadan önce üzerine atlamanızı tavsiye ederim (1-2 saniye aralıkla) ışık söndükten sonra atlayın atladığınızda siz havadayken ışık yanıyor. Yani çapçabuk ışıklar yanıp sönüyor.

İpuçlarına git > Odadan Zorlu Kaçış

Sonicwolf Sonicwolf - Kaplan Kaplan
7 Nisan 2013, Pazar

Vay oyun süper 3D: Göz Kırpan 3D: Gülücük

170 adet yorumu görmek için Odadan Zorlu Kaçış Oyun Yorumları tıklayın.
İpuçları: Oynadığınız oyunu çok beğendiniz daha sonra tekrar oynamak istediniz. O halde beğendiğiniz oyunun kısayolunu Oyun Kaydet butonu ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
3d dirençli yaratıklar

Sitemizdeki 3d oyunları oynayabilmeniz için sisteminizde Shockwave eklentisinin yüklü olması gerekir.
3D Games - 3 boyutlu oyunlar, sitemizde yayınlanan seçilmiş bedava Shockwave 3d oyunları ziyaretçilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.
“Türkiye nin en iyi seçme 3d oyun sitesi” 3d oyunlarımızı zevkle oynayın. 3doyunlar.net

Nerdeyim; “3d Korku Oyunları Oyna › Odadan Zorlu Kaçış Oyunu”

Kategoriler - Üyeler - İletişim - Gizlilik Politikası - Yardım - Shockwave (Eklenti) - Sitene Oyun Ekle

Erenet